Preteklo soboto so se plavalci Plavalnega kluba Zdravilišče Radenci udeležili mednarodnega plavalnega mitinga v Wolfsbergu v sosednji Avstriji.

Na tekmovanju je nastopilo kar šestnajst klubov iz Avstrije in Slovenije. Izmed 229 plavalk in plavalcev je najboljši rezultat iz radenskega kluba dosegla Katarina Hozjan.

V svoji starostni kategoriji je zmagala na 200 metrov prosto, na 50 metrov hrbtno pa je osvojila 3. mesto.

Dve bronasti medalji si je z nastopoma na 50 metrov prosto in 50 metrov prsno priplavala Tinkara Car.

Uspešen je bil tudi fantovski del ekipe. Grega Ritonja je na 50 metrov hrbtno osvojil bronasto medaljo, prav tako je Vito Ferčak na 50 metrov prsno osvojil tretje mesto.

11. mesto: Maja Kolarič

Plavalci so odplavali kar nekaj norm za prihajajoča državna prvenstva, kar je trenutno najpomembnejši cilj tekmovanj.