Na Fazaneriji je te dni pestro. Nogometaši Mure so začeli s pripravami, stadion je deležen posodobitev, aktivni pa so tudi v pisarnah soboškega prvoligaša.
Mura je v letošnji sezoni opozorila nase, zato ne čudi, da so se v beležkah tujih oglednikov znašli tudi nogometaši črno-belih. Lahko bi dejali, da je v minulih dneh, poleg nogometašev, najbolj dejaven športni direktor kluba, Denis Rajbar, ki skrbi za kadrovanje na Fazaneriji.
Ravno v teh dneh bi se znalo zgoditi, da bodo na Kopališki 45 poskrbeli za prvo omembe vredno prodajo v zgodovini kluba. Vemo, da v preteklosti črno-beli pri prodaji niso bili kdo ve kako uspešni, pod zdajšnjim vodstvom se bo tudi to očitno spremenilo.
Kot smo poročali že včeraj, je med najbolj vročimi nogometaši vezist Nik Lorbek, ki ima za seboj uspešno prvo sezono med prvoligaši. Eden najboljših posameznikov Mure, je s svojo borbenostjo in odličnimi igrami na sredini terena, pritegnil pozornost različnih klubov, na naslov kluba je prišla tudi konkretna ponudba, ki bi znala zadovoljiti apetite Mure.
Odškodnina plus odstotki od prodaje
To nam je potrdil tudi športni direktor kluba, ki dodaja, da je žogica zdaj na strani Lorbkovih snubcev, po naših zanesljivih informacijah gre za ruskega prvoligaša.
Kluba sta se po naših informacijah dogovorila okoli odškodnine za Murino štirinajstico, ta naj bi znašala med 250 in 300 tisoč evrov, črno-beli pa naj bi si zagotovili tudi odstotke od prihodnje prodaje igralca. Ob tem dodajmo, da spletni portal Transfermarkt, ki je specializiran za oceno vrednosti igralcev, Lorbka ocenjuje na 250 tisoč evrov.
V primeru, da bo Lorbek res zapustil Fazanerijo, bodo v klubu nastalo vrzel zapolnili z igralci, ki jih že imajo v ekipi. "Trenutno iščemo tudi centralnega branilca, kar bi pomenilo, da bi se lahko Matic Maruško pomaknil višje, prav tako imamo na tem mestu Jona Šporna, ki je proti koncu sezone začel dobivati priložnost," pravi Rajbar.