FOTO: Požar v predoru Trojane, avtocesta zaprta v obe smeri

| v Slovenija

Goreče tovorno vozilo popolnoma ohromilo promet na odseku med Trojano in Blagovico – obvoz omogočen za osebna vozila.

Na štajerski avtocesti je danes prišlo do popolne zapore prometa v obe smeri zaradi požara tovornega vozila v predoru Trojane. Promet je ustavljen na odseku med priključkoma Trojane in Blagovica, voznikom pa ostaja na voljo obvoz po vzporedni regionalni cesti.

Po poročanju upravljavca cest DARS je do incidenta prišlo zgodaj popoldne, ko se je v predoru začelo kaditi iz tovornega vozila. Kmalu zatem je zagorelo, kar je sprožilo varnostne protokole in takojšnjo popolno zaporo predora. Na kraj so hitro prispeli gasilci, ki so požar pogasili, a je objekt potreben dodatnega pregleda in prezračevanja.

Obvoz za osebna vozila je urejen po vzporedni cesti, ki povezuje omenjena priključka. DARS poziva voznike k strpnosti in naj spremljajo prometne informacije, saj ni znano, kdaj bo avtocesta znova odprta.

Zaenkrat ni poročil o poškodovanih osebah, a je gmotna škoda na tovornem vozilu precejšnja. Vzroki za požar še niso znani, okoliščine pa preiskujejo pristojne službe.

Komentarji

ges12

Zvečer ob okrog 21.00 pa res ni popoldne.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi