Evropski poslanci so prek družbenih omrežij sporočili, da je slovenska komisarska kandidatka Alenka Bratušek umaknila svojo kandidaturo. O zadevi razpravljali tudi na tiskovni konferenci, ki še poteka.
Bas Eickhout, evropski poslanec je na Twitterju zapisal, da je slovenska komisarska kandidatka za podpredsednico za energetsko unijo Alenka Bratušek umaknila svojo kandidaturo.
Generalni sekretar ZaAB Roman Jakič je informacijo.
Na Twitterju je zapisal: "Alenka Bratušek ni odstopila kot kandidatka za podpredsednico Evropske komisije! Nekdo dela zanimiv spin iz Bruslja."
Novico je zanikala tudi Natasha Bertraud, tiskovna predstavnica prihodnjega predsednika Evropske komisije Jean-Clauda Junckerja. Umik kandidature »odločno zanikajo«, so pa zadevo obravnavali na tiskovni konferenci, na kateri so poudarili, da ne morejo špekulirati o odločitvi Evropskega parlamenta, da je potrditev kandidatov v njihovih rokah, prav tako si ne upajo napovedati odločitve sprejete v parlamentu. To je, kot je povedala Bertraudova, demokracija na delu.
Bratuškova je že tudi zavrnila govorice o odstopu kandidature. Dodala je še, da če bi dajala bolj konkretne odgovore, bi jo najverjetneje kritizirali zaradi njih. Govorice o odstopu so tako nadaljevanje pritiska na njeno kandidaturo, ki se izvaja že več kot mesec dni, posebno intenziven pa je v zadnjih dnevih. Vse to je že tudi težko prenašati.