Protestniki se bodo ta petek že drugič zbrali na Trgu zmage v Murski Soboti pod geslom: »Gron je vdaro, gotovi so!«
V petek se bodo protestniki znova podali na Trg zmage v Murski Soboti. Facebook skupina Prekmurska vstaja, ki ima že preko 1.500 všečkov, je namreč napovedala Drugo prekmursko vstajo oziroma Shod proti politiki Republike Slovenije pod geslom: »Gron je vdaro, gotovi so!« Obisk protesta je na socialnem omrežju potrdilo preko 250 uporabnikov, še okoli 2.000 jih je povabljenih.
V luči napovedanih protestov je Policijska uprava Murska Sobota zaradi »nepredvidenih operativnih nalog« odpovedala božično-novoletni koncert Orkestra slovenske policije, ki naj bi se odvijal ta petek v Murski Soboti. Obenem policisti znova pozivajo k mirnim protestom po vzoru preteklega petka.
Prve prekmurske vstaje, ki se je na Trgu zmage v Murski Soboti odvijala pretekli petek, se je udeležilo okoli 2.500 protestnikov. V primerjavi s protesti po Sloveniji je prekmurska vstaja potekala mirno in brez izgredov. Zadovoljstvo nad mirnim protestnim shodom je poleg policije izrazil tudi župan Mestne občine Murska Sobota Anton Štihec: »Ponosen sem na prekmurske protestnike, ki so proteste izvedli brez izgredov in neredov.«
Pridržana sta bila le dva protestnika stara 18 in 29 let, ki sta na protest poskušala priti z betonskimi tlakovci. Zoper oba protestnika, ki sta bila pridržana in takoj po protestih izpuščena iz pridržanja, so policisti zaradi kršitve zakonodaje o javnih zbiranjih podali obdolžilni predlog.