V Kamovcih svojemu namenu predali obnovljen vaški zvonik

| v Lokalno

Svoj prispevek k obnovi zvonika je prispevala tudi Madžarska

V narodnostno mešani vasi Kamovci v lendavski občini od leta 1870 stoji leseni zvonik. Za madžarsko govoreči manjšinski narod v Sloveniji zvonik predstavlja nekaj posebnega, saj je ta zvonik nekoč imel prav poseben namen.

Leseni zvonik v Kamovcih je načel zob časa, zato so se vaščani odločili, da bodo to dragoceno kulturno in zgodovinsko dediščino kraja zaščitili. Prijavili so se na razpis, ki ga je razpisala država Madžarska. Na razpisu so bili uspešni in pridobili sredstva za obnovo vaškega zvonika.

Obnova vaškega zvonika je potekala pod skrbnim nadzorom zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije. Po obnovi so ostali le stari leseni tramovi v notranjosti zvonika. Pri obnovi, kamor so sodila še tesarska in ostale obrtniška dela je sodelovalo podjetje iz sosednje Madžarske.

Včeraj se je zgodil osrednji dogodek ob odprtju in blagoslovu obnovljenega vaškega zvonika. Odprtja so se med drugim udeležili predstavniki madžarske Vlade, pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti in številni domačini Kamovcev. Blagoslov obnovljenega zvonika je opravil župnik župnije Dobrovnik mag. Simon Štihec. V prihodnje bodo vaščani ob zvoniku postavili klopi in okolico zasadili z okrasnim grmičevjem.

Vaščani Kamovcev so na obnovljen zvonik ponosni, saj se bo na ta način razvoj turizma z ogledom zvonika še povečal.

J.Ž.

Komentarji

KEPA

Zvonik sov celoti obnovili Madžari

čarni vrag

Še kakšnih 10 kubikov desk nemremo skupaj spraviti.

Spirit

Orban bi prišel, pa se je nej mogel prek žice prešvercati.

Horgoš

Največjega bosanskega Madžara ni bilo?

Siofok

Blagoslov pa je opravil večno odhajajoči plebanuš iz Dobrovnika.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi