Sanacija državne ceste na odseku Lipovci – Bratonci, ki se je izvajala v zadnjih dneh oktobra je povzročila mnoge polemike o kakovosti same izvedbe.
Na nas se je obrnilo kar nekaj bralcev, ki so nam povedali, da je pri izvedbi moralo biti nekaj narobe, saj so na novo asfaltirani cesti velike grbine. Kot so nam povedali na beltinški občini, se tudi na njih v zvezi s to cesto dnevno obrne vsaj deset občanov.
Neudobna vožnja po novem asfaltu
Da je nekaj šlo narobe lahko hitro ugotovijo vsi, ki se po novo asfaltirani cesti zapeljejo. Na cesti so namreč velike grbine, zaradi česar avto med vožnjo poskakuje.
Tehnična napaka izvajalca
Da bi ugotovili, kaj je razlog za tako neudobno vožnjo po na novo asfaltirani cesti, smo se obrnili na beltinško občino. Ta nas je napotila na Direkcijo Republike Slovenije za infrastrukturo, ki nam je pojasnila, da je pri izvedbi del prišlo do tehnične napake na stroju za polaganje asfalta.
"V času del je prišlo do tehnične napake na finišerju (stroju za polaganje asfalta). Ker v fazi izvajanja del tehnične napake ni bilo mogoče preprečiti oziroma odpraviti, se je pojavila neravnost vozišča," so zapisali.
Odgovorni iz Direkcije za infrastrukturo so nam še povedali, da sta napako že med samo izvedbo del ugotovila tako izvajalec del kot tudi nadzorni inženir.
Sanacijo bo izvedel izvajalec del na lastne stroške
Izvajalec del je bil Pomgrad – Cestno podjetje, ki je takoj po opravljenem delu dobil ukrep za zamenjavo obrabno zaporne plasti, ki jo bo moral kriti z lastnimi stroški.
"Zamenjavo obrabno zaporne plasti, s katero bo odpravljena neravnost vozišča na odseku Lipovci-Bratonci, bo izvajalec del saniral na lastne stroške v pogodbenem roku oziroma v najkrajšem času glede na vremenske razmere," so še sporočili iz Direkcije za infrastrukturo.
Tudi iz Pomgrada so potrdili, da je prišlo do tehnične napake, ki je v fazi izvajanja del ni bilo mogoče preprečiti ali odpraviti. Dela tako niso zaustavljena, ampak bo podjetje Pomgrad na lastne stroške saniralo neravno vozišče.
Komentarji (21)
Profesionalno obnašanje po storjeni napaki. Se vidi, da je Pomgrad resna firma.
lepa reklama za firmo,tau se dogaja na večih cestah nej samo tu.glavno ka do se pa govnare na koncu leta dobiček delile,delavce pa k...c!
Kaj pa Dokležovje? Tudi napaka na stroju ali pa samo "0,00 promila" strojnik?
To ka je stroj nej dober bi mogli že gor prijti da so asfaltejrali cesto Dobrovnik-Kobilje ka misliš ka si na valovaj.Ne ven što dela tehnični pravzem .
Kdor dela greši :). Samo resno takšnih šalabajzarov kak so gradbeniki enostavno nega. Prle kak se spraviš kar koli zidat moreš sam končati gradbeno fakulteto ka gradbeniki sami po sebi vse narobe zazidajo. Groza eni delajo v gradbeništvi že cejlo življenje pa recimo ne vejo plošče napraviti 100% vodoravno ali pa v kopalnici malo pod kotom tak ka voda teče v odtok. Voda v kopalnici ponavadi teče ravno kraj od odtoka. Pravin lejko samo bravo majstori..... dobro ime so si napravil s ten asfaltejranjom. Ges osebno jih nebi nikoli najel niti za pesjo kučico nej.
To se resni firmi ne zgodi. Delam v Avstriji v gradbeni firmi in še nismo imeli takega primera. Tam več ne dobiš dela. doma pa je več zafuranih cest kot kvalitetno narejenih.
Ja samo tu so nej delavce, strojnike krijve . Tukar so malo večji od delavcov krijve zatau be pa mogle za takše napake brez pogajanja z stolca letete nej pa zdaj na neše tehnične napake pa strojnika krivdo porinete
stanko mora nazaj prite,pa enin šefon knjigo date ka samo kradejo pa se manguperajo,naj malo pogledne ka so pokradle ka ma sakše doma novo kučo ,vikend ali pa rejden avto,z takšo plačo be se nej mogle tau privoščete.
tao se samo lejko v pomurje zgodij
Samo istina dobro je tau ka malo ruži pa mlati po gumijaj kda se pelaš, ka če kesno ideš z oštarije ka kakšno košuto ta ne vdariš, ka maš fejst skrb pa na cesto gledaš, tau je dobro. Nej je pa dobro za amortizere ka ti jieh včasih zjebejo tej proklete grabe na ceste. Tau nej nika kakšne grabe pa mamo v Markovcaj na goriščkon kda se pelaš proti vogrskon tan je še štala, ka pomaleg z traktoron se neboš mogo pelate. Ja da bi grun vdaro v tej jebene asfalterne stoje kako taj doj sipavajo.
Vrvlite ka se nemre tau samo v pomurje zgodite!
Ite se pelat na Zaloški v Ljubljani po nauvon asfalti. Tak valovitoga nauvoga asflata san še v živote nej vido
mogaoče pa lidjej majo slabe pnevmatike, vej pa vidite ka ene z 17 lejt starimi vozijo. ja vej pa te mora RUŽITI
mogoče jim je tudi Pomgrad delau...
Sorry ampak takšen izgovor je za lase privlečeni.
Zaje*ali so pa so upali ka de šlo skozi pri folki. Pač neje šlo.
Ge man podjetje pa tudi osnovna sredstva. Če:
- mi je štemarca hin, je ne uporabljam. Vzemen štemajzlin pa hamer.
- sesalec hin - vzemen metlo.
- prenosni računalnik hin - maš papere... piši na paper oz. menjaj laptop...
Vedno je alternativa, poškodovane opreme pa ne uporabljam dale....
A Pomgrad vidi ka je hin... nema veze... vseeno z isto mašino delajo dale. Yeah right... My ass...
Saj je to samo par 100 jurjov stroškov, zakoj bi prekinili delo, pa dokončali kda je mašin popravlen?
Mimogrede, asfalt se že celo dopoldne veselo gor trga
Te stroj jih j... že nekaj časa, ker v Dokležovju je isti problem!!! Levonje ali pa se jim füčka .
V dokležovju je isto sranje na koncu vasi proti Bakovcem.
Ha ha, bimboji. Asvalt so popravili, ali na tiston kunci, ge je büu vredi (zdaj je cilou slabše), tan ge so pa redne grbine, so se ga pa sploj nej teknoli. Svašta....
preveč govorite le negativno o nasih firmah, ki dobro delajo, a vsi grešimo, je pa res da je ta druzba ena, cestarska mislim, ki prizna napako in jo tudi odprav in kot vsi videte jo je tud odpravila, čestite
v skakovcih je isto, pa isti izvajalec. Pa je tak že nekaj let. Na koncu je kriv stroj...
to je dobro ka malo durče ka ne zaspiš