Rešili mucka, ki je tri dni preživel na 15-metrskem drevesu

| v Lokalno

Mačka, ki je splezal na visoko drevo so poskušali rešiti na več načinov, a na koncu jim ni preostalo drugega, kot da drevo podrejo.

Tokrat lahko z veseljem poročamo o nekoliko prijetnejši intervenciji gasilcev, kot običajno. Društvo za zaščito živali Pomurja je včeraj popoldne prejelo klic, da je na  drevesu v Žižkih že nekaj dni ujet maček. Lastnik zemljišča, na katerem je stalo drevo, je sprva mislil, da v krošnji 15-metrskega macesna ždi sova, zato nekaj časa živali na drevesu ni posvečal pretirane pozornosti. Čez čas je ugotovil, da na drevesu ni sova, temveč maček, ki se je očitno zaplezal in več ni mogel zlesti z drevesa.

Člani Društva za zaščito živali Pomurja so se z gasilci iz Žižkov dogovorili, da bodo muco poskusili rešiti, pri čemer so pripravljenost za pomoč izkazali tudi prijavitelj, soseda in lastnica mačke. 

Najprej želela pomagati z lestvijo, nato s ponjavo

Gasilca sta mucku najprej hotela pomagati s pomočjo lestve, a je ta v strahu pobegnil še višje, na samo konico drevesa. Ker je bilo občutno višje od lestve, so mucka poskušali rešiti s ponjavo in stresanjem debla, a tudi to ni pomagalo, saj se je mačka še zmeraj trdno držala veje.

Drevo so na koncu podrli

Gasilcem je preostala le še ena rešitev - da drevo podrejo. S tem se je brez oklevanja strinjal tudi lastnik zemljišča, na katerem je stalo drevo. Deblo prežaganega drevesa so privezali z vrvjo in ga počasi ter kontrolirano spuščali proti tlom. Pri višini približno treh metrov se je mačka končno opogumila ter skočila z drevesa - pri tem pa ostala živa, zdrava in nepoškodovana.

Akcija je trajala dobro uro in pol, bila precej stresna, a na koncu vendarle uspešna.

Komentarji

t

Prava ninđa :D

posolanka9

Čestitke gasilcem za hitro in požrtvovalno akcijo!!

motita me pa 2 stvari: kak slepi moreš biti ka zamenjaš mačka s sovo, pa kakšen neodgovoren lastnik moreš to biti či po ton ka ti je maček pogrešane že 3 dni nejdeš malo okoli ga iskat.

dedi

Ma dajte dreva pa nikaj nej vredna škoda ka se zaradi ednoga mačka mora podrejti cela dreva ka bi pa bilo mački či bi ga enostavno dolik stepli.Drugo pa tej maček je verjetno čako na ptice zgoraj.

- o

Tebe so izgleda stepli iz drejva .Ka mijsliš kakše debelo drejvo je bilo .

dedi

vaj pa rejsan , sten si v Amazonskoj šumu sekači trebijo zobe.

+o

@-o
Spoštovani uporabnik -o!
Sprašujem se zakaj VEDNO in POVSOD vidim vaše komentarje za čisto vsak prispevek, ki je objavljen na sobotainfo.com. Po Vaših komentarjih sodeč sklepam, da vaše socialno življenje trpi, razbrati je tudi zagrenjenost nad državo in njenimi prebivalci, sovražnost do drugih etičnih skupin, naših južnih sosedov itd.

Priporočam Vam vsakodnevni sprehod po prebujajoči se naravi, ki Vam bo zbistrila misli.

Lep pozdrav, POZITIVA!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi