Slika je simbolična.
Zavod za kulturo, turizem in šport in Mestna občina Murska Sobota pripravljata tradicionalno martinovanje na Slovenski ulici v petek, 10. novembra.

Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota je k sodelovanju na Osrednjem prekmurskem martinovanju povabil lokalna vinogradniška društva, posamezne vinogradnike ter ponudnike gostinskih storitev.

Skupaj bodo dan pred martinovo soboto ustvarili prijetno vinsko-kulinarično druženje v središču Murske Sobote.

S stojnic bo dišalo po prekmurskih martinovih jedeh, bodisi po tradicionalnih bodisi po takih z modernim pridihom. Kot se spodobi za jesenski čas, bodo zraven pečeni kostanji in mošt, ki bo v nestrpnem pričakovanju, da se spremeni v vino.

Osrednji dogodek se bo odvil v petek, 10. novembra, od 13. do 20. ure, na Slovenski ulici v Murski Soboti.

»Po bogati poletni beri kulturnih, zabavnih in športnih dogodkov v mestu ter po končani osmi sezoni kulinaričnega festivala Sočna vilica središče mesta s Slovensko ulico tudi v jeseni ostaja osrednje prizorišče turističnih uličnih prireditev,« pojasnjujejo na Zavodu za kulturo, turizem in šport Murska Sobota.

V soboto, 11. novembra Martinov pohod

Pohodniki bodo krenili ob 10. uri izpred Hranilnice prekmurskih dobrot na Slovenski ulici. Pot jih bo vodila od Murske Sobote skozi Nemčavce vse do Martjancev, kjer je cerkev svetega Martina, in nazaj. Skupno bodo prehodili nekoliko manj kot deset kilometrov.

Starejše novice