V Murski Soboti je lansko pomlad zaživel festival ulične kulinarike, imenovan Sočna vilica, ki je doživel zelo dober odziv, tako med obiskovalci kot tudi med ponudniki. Kaj nas pa čaka letos?
Pomladno prebujanje brbončic že čez mesec dni
Od maja pa do konca septembra je vsak drugi petek vonj po odlični hrani v središče mesta privabil številne obiskovalce, ki so uživali v prijetnem druženju in odlični kulinariki. Tudi letos ne bo nič drugače. Že čez dober mesec dni bo v središču mesta ob petkih ponovno veselo, vrača se namreč Sočna vilica, prva kulinarična izkušnja bo 5. maja, ko bodo kuharji s pomladnimi jedmi prebujali naše brbončice.
Enajst kulinaričnih doživetij
Do septembra se bo vsak drugi petek zvrstilo enajst kulinaričnih doživetij.
05.05.2017 - Pomladno prebujanje brbobčic
19.05.2017 - Pomladna kulinarična razvajanja s šparglji, čemažem in jagodami
02.06.2017 - Mladi kuharji, blogerji in dijaki
16.06.2017 - Mednarodna kuhinja
30.06.2017 - Food-truckerji in drugi na kolesih
14.07.2017 - Burgerji in vse na žaru
04.08.2017 - Poletna kulinarična dogajanja
18.08.2017 - Mednarodna kuhinja
01.09.2017 - Jedi iz buč, bučnic in bučnega olja
15.09.2017 - Jedi iz jabolk na 1001 način
29.09.2017 - Najboljše jedi sočne vilice
Organizatorji obljubljajo tudi novosti, ki pa za zdaj ostajajo še skrivnost.
Sicer pa festival ulične kulinarike "Sočna vilica" vabi k okušanju jedi domačih in tujih restavracij, ki jih dopolnjujejo vrhunska vina domačih vinarjev, raznolik pivski izbor in drugi kreativni napitki različnih ponudnikov. Sproščeno druženje popestri glasba in zanimive aktivnosti za otroke.