Nekdanji župan si je zaradi ogoljufanja lizinških hiš prislužil pogojno kazen.
Nekdanji župan Občine Šalovci Aleksander Abraham si je zaradi goljufije dveh lizinških hiš prislužil pogojno zaporno kazen. Abraham je na predobravnavnem naroku priznal, da je pri nakupu dveh kombajnev v letih 2013 in 2014, ko več ni bil župan, ogoljufal lizinški hiši. Vrednost obeh strojev je 135 tisoč evrov, za kar je Abraham najel finančni lizing, a obveznosti ni plačeval.
Sodišče je odločilo, da mora v šestih mesecih lizinškima hišama vrniti 29 tisoč evrov s pripadajočimi obrestmi, hkrati pa mu je dosodilo še 22 mesecev pogojne zaporne kazni.
V času županovanja Aleksandra Abrahama je občina Šalovci postala ena najbolj zadolženih občin v Sloveniji. Abraham je takrat krivdo za dolg valil na gradnjo vodovoda, saj občina ni prejela obljubljenih državnih sredstev, zaradi česar se je občina zadolžila pri NLB in NLB Leasing. Pozneje je premoženje Občine Šalovci šlo tudi na dražbo, s katero so NLB, NLB Leasing in Probanka poskušali doseči poplačilo dolgov.
Zaradi obtožb v zvezi z oškodovanjem občine, ponareditve in uničenja poslovnih listin, zlorabe uradnega položaja, poneverbe, neupravičene uporabe tujega premoženja in ponarejanja listin v času županovanja se je Aleksander Abraham že zagovarjal na sodišču.