Razgledni stolp Vinarium v Lendavi dobiva konkurenco. Nedaleč od meje, v občini Štrigova, Međimurje, natančneje na Mađerkinem bregu že stoji 28 metrov visok razgledni stolp.
Zaključek gradnje je bil predviden do konca februarja, nato naj bi sledila še zaključna dela v kolesarsko-informacijskem centru in opremljanje. Celoten projekt bi moral biti končan že konec marca.

Kakšno je trenutno stanje?
V času našega obiska je bil razgledni stolp še ograjen, pred njim so še vedno stali delovni stroji. Kot smo opazili, pa je okolica že urejena.
Postavili so gugalnico, ki je kot nalašč za vse tiste, ki se radi postavijo pred fotografski aparat. Dodali so tudi prijetne klopi, kjer obiskovalci lahko posedajo in opazujejo okoliške vinograde.
Na Mađerkinem bregu pa se bo vsem obiskovalcem predstavljala tudi »Vinarija Štampar«. Ti že 14. maja prirejajo zajtrk s penino.


Urejen celoten kolesarsko-informacijski center
Kot smo že poročali, bo poleg razgledne točke stolp ponujal tudi kolesarsko-informacijski center ter raznoliko turistično ponudbo.
Turiste želijo seznaniti z obstoječo kulturno in naravno dediščino destinacije ter ostalimi znamenitostmi, ki jih ponuja Međimurje.
Želijo si, da bo projektno območje postalo privlačna turistična destinacija, ne samo za krajše obiske ampak tudi za daljše bivanje.
Iz stolpa bo možno videti v kar pet držav, in sicer v Slovenijo, Madžarsko, Avstrijo, Hrvaško in Slovaško. Če primerjamo s stolpom iz Lendave, lahko od tam vidimo le v štiri države.





Komentarji (15)
Videl boš ti kurac ne na slovaško,daj ne bluzi klanfe isto bla bla kot lendavski stolp.
Seres tele mamino zabito z drisko polito
In reply to Videl boš ti kurac ne na… by Z2 (nepreverjen)
Dosti boljša lokacija kak Lendava.
Eh v Kanado se nede vidlo te brezveze.
Malo pretiravajo Dudeki
Vse je to denar v blato.
dosta lepše kak lendvavaroš
Res je lepše. Ta je (razen notranje konstrukcije) vsaj iz lesa. Bolj sklada v okolico.
In reply to dosta lepše kak lendvavaroš by black panter
Drugo nevejo kak kopirati,sicer pa grsi od vinariuma. Hrvati naj se spravijo delat nekaj nej ka 2 meseca ogulijo turiste(slovence) te pa 10 mesecov nogi v lùft drzijo.
To tebe bolij?
In reply to Drugo nevejo kak kopirati… by Hrib (nepreverjen)
Noge u luft drži
Tvoja mama
In reply to Drugo nevejo kak kopirati… by Hrib (nepreverjen)
Kje vam je pozitiva, svoboda je izvoljena
Kje vam je pozitiva, svoboda je izvoljena
Brez betona, dosti bolj prijetno
Spet ena brezvezna spaka v naravi.
Ja gledaš lahko...samo ka vidiš pa je drugo..ha ha