Soboški dnevi se poslavljajo, začenja se Soboško poletje

| v Kultura

S petkom, 27. junija, se začenja Soboško poletje 2014, ki ga že osmo leto zapored prirejata Mestna občina Murska Sobota in Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota.

Program bo potekal od konca junija do konca avgusta na številnih lokacijah v pomurski prestolnici. Večina prireditev se bo odvijala na Trgu kulture, na katerem so predvideni petkovi glasbeni večeri in sobotni dopoldanski program za otroke. Na grajskem dvorišču boste lahko prisluhnili koncertom klasične glasbe, v mestnem parku obiskali razne delavnice, v Gledališču Park pa med drugim uživali v glasbeni predstavi  pobratenega mesta Ingolstadt.

Vsi napovedani dogodki na Trgu kulture bodo organizirani v juniju, juliju (ob 21. uri) in avgustu (ob 20.00). V primeru dežja se bodo ti prestavili v Gledališče Park.

Vstop na prireditve bo tudi letos prost, kljub temu pa si boste morali za predstavo Mesečniki, ki bo v ponedeljek, 21. julija, predčasno zagotoviti brezplačno vstopnico. V glasbeno-plesnem projektu sodelujejo dijaki soboških srednjih šol in mladi iz Györa na Madžarskem, ki je prav tako pobrateno mesto Ingolstadta.

Zaradi omejenega števila udeležencev se je potrebno na plesne in bobnarske delavnice predčasno prijaviti, in sicer na e-poštni naslov Zavoda za kulturo, turizem in šport Murska Sobota.

Celotni stroški prireditve znašajo 26.000 evrov, 17.000 evrov je predvidenih za nastopajoče, ostalo bodo porabili za tisk, distribucijo, promocijo, SAZAS, najem odra, ozvočenje, nočitve in pogostitve nastopajočih. Celotni program, ki ga je sestavil  Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota, je predstavljen v zloženki, katero bodo dobila vsa gospodinjstva v občini, finančna sredstva pa je s pomočjo sponzorjev zagotovila Mestna občina Murska Sobota.

Na festivalu bodo zaigrali, zapeli in zaplesali nastopajoči iz Slovenije, Avstrije, Francije, Ruande, Hrvaške, Makedonije, Madžarske, celo iz ZDA. Program bo tudi letos zelo raznolik, pri čemer je Brigita Perhavec še posebej ponosna, da bodo Mursko Soboto med drugim obiskali člani moškega vokalnega kvinteta Aeternum, skupina Roots Intention Crew iz Francije, ameriški violončelist in mnogi drugi.

Organizatorji se zahvaljujejo vsem sponzorjem, Pokrajinski in študijski knjižnici, prebivalce v okolici Trga kulture pa prosijo za razumevanje in strpnost

Komentarji

gost325

Dečki se zovejo AeternuM in nej Aeternus ;)

Gost

Kda do pa začnili delati za nova delovna mesta?

Gost gost

S praznimi želodci se težko gremo kulturo... lahko bi vložili kaj energije tudi v ustvarjanje novih delovnih mest...

gost

Eni te li šimfali pa šimfali. Gda se nika ne dogaja, je Sobota kao prazna. Gda se kaj dogaja, vam pa ne paše.

Dajte si eni že malo razčistite pojme. Občina NE ODPIRA novih podjetij. Občina se nema kaj mešati v gospodarstvo. Zato se tudi vse privatizira, ker se država (občina je podaljšek države) umika iz gospodarstva. Občina lejko omogoči pogoje za podjetja (kak recimo komunalno opremljena obrtna cona). V MS mamo obrtno cono z znanimi lastniki. Pitajte zakoj ne zidajo? Zakoj ne zaposlujejo. Polanič ma tam kupljeno parcelo bar 10 let. Odgovor je jasen. Zato, ker ne dobijo kreditov (kreditni krč) in ker si takšne gospodarski situaciji, gda vsake pol leta menjamo vlado, ne vüpajo.

Zato henjajte z demagogijo, ka nam kulture nej trbej. Sodeč po nivoju forumskih debat nam je še kak primanjkuje. Sploh nekaterim.

Gost

Zakoj pa politiki gučijo da so za odpiranje novih delovnih mest, te pa si samo davke izmišljajo, tak da nihče niti ne pomisli, da bi kaj vložil. Te pa pride še korupcija in neenake možnosti. Prekmurci so nej tak delavni kak bosanci pa romuni, kelko firm je uničenih, prodanih v prekmurji pa se viki ka so pametni tudi nej. Samo ka do oni meli, ostali smo itak gnoji.

Gost

Primanjkuje nan tudi hrane za familijo, ka nemamo bodočnosti, pa nam to sranje fejst ite na živce, službe si pa sami rastalate. Vsi ne dobimo gesti od palamudrenja.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi