Na slovesnosti ob spominskem dnevu občine poudarili vlogo učiteljev v družbi

| v Kultura

Spominski dan soboške občine minil v znamenju učiteljev, padlih v narodnoosvobodilnem boju.

V Gledališču park Murska Sobota je včeraj potekala slovesnost ob spominskem dnevu Mestne občine Murska Sobota

Dogodka so se med drugim udeležili predsednik Združenja borcev za vrednote NOB Murska Sobota, Evgen Emri, ter Jernej Pikalo, minister za izobraževanje, znanost in šport, ki je nastopil kot slavnostni govornik. 

Zbrane je nagovoril tudi Zoran Hoblaj, podžupan Mestne občine Murska Sobota, medtem ko so v kulturnem programu nastopili učenci Osnovne šole II Murska Sobota in Glasbene šole Murska Sobota pod vodstvom učiteljev Anite Borovič, Aleksandre Pörš in Milana Zrinskega.

Poseben poudarek so na letošnji prireditvi sicer namenili učiteljem, padlim v narodnoosvobodilnem boju. Pikalo je v svojem govoru tako izpostavil poslanstvo učiteljev in poudaril njihovo posebno vlogo v družbi. Prav tako so ob tej priložnosti odkrili obnovljeno spominsko obeležje v soboškem parku. 

Nekaj utrinkov z včerajšnje slovesnosti si oglejte v fotogaleriji.

FOTO: Aljoša Gabor

Komentarji

prdeči

Kičana ne vijden........pa Borovičke tudi nej??

zvodnik milan

sem bil tam
samo sem tak mali da me bolj težko vidite
Sploh pa sem sedaj odkar mi je začela moja zabuhla štefa jako piti
še bolj mali

Komentarji

prdeči

Kičana ne vijden........pa Borovičke tudi nej??

zvodnik milan

sem bil tam
samo sem tak mali da me bolj težko vidite
Sploh pa sem sedaj odkar mi je začela moja zabuhla štefa jako piti
še bolj mali

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi