Danes je na Okrožnem sodišču v Murski Soboti potekal predobravnavni narok, kjer Marjanu Mačku očitajo zlorabo položaja.
Marjan Maček, ki je zaposlen na Splošni bolnišnici Murska Sobota kot pomočnik direktorja, se je danes znašel na sodišču na predobravnavnem naroku. Mačku tožilstvo očita kaznivo dejanje zlorabe položaja ali uradnih pravic.
Maček naj bi oškodoval ZZZS za več kot 327 tisoč evrov
Marjan Maček naj bi bil konec leta 2011 in v začetku leta 2012 odgovoren za oškodovanje Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije v višini 327.509,41 evra sredstev, in sicer zaradi napačnega beleženja in zaračunavanja zdravstvenih storitev in izdanih materialov.
Nadzorni zdravniki ZZZS so namreč ugotovili napačno beleženje in zaračunavanje s strani Splošne bolnišnice Murska Sobota, za kar je Splošna bolnišnica Murska Sobota izdala dobropis za le del primerov, za 227 primerov pa tega ni storila in je tako prišlo do oškodovanja javnega zavoda.
Marjan Maček, ki naj bi si po obtožnici Okrožnega državnega tožilstva kot javni uslužbenec Splošni bolnišnici Murska Sobota pridobil veliko protipravno premoženjsko korist, krivde ne priznava in trdi, da bolnišnica sredstev ni zadržala.
Predlagali združitev zadev
Zagovornica Mačka je vložila zahtevo oziroma predlog za združitev zadev, ki se vodijo ločeno, saj gre po njenem mnenju za povezana kazniva dejanja, ki se očitajo njeni stranki. Sodnica Natalija Goldinskij Husar je povedala, da bo sodišče predlog proučilo in se glede združitve izreklo v kratkem. Ravno tako bo sodišče proučilo ali gre za nadaljevano kaznivo dejanje, ampak meni da bi bila združitev smiselna in ekonomična.