Iz Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje poročajo o primeru nesreče z nevarnimi in drugimi snovmi v Črenšovcih.
V hiši v Gornji Bistrici naj bi se namreč iz prispele poštne kuverte vsul bel prah, zaradi česar je potrebno varovanje kraja.
"Policisti Policijske uprave M. Sobota so bili danes ob 11.49 uri obveščeni, da je na naslov moškega v naselju Gornja Bistrica s hitro pošto bila dostavljena pošiljka z neznanim belim prahom. Takoj po prejetem obvestilu so policisti objekt zavarovali. Bombni tehniki Specialne enote policije so na kraju s preliminarnim testom izključili nevarno snov (antrax) in gre za neko toksično snov. Za kakšno snov točno gre bo znano šele po opravljeni analizi na Inštitutu za mikrobiologijo v Ljubljani. Do rezultatov izvida iz laboratorija pa ženska ostaja v karanteni," so sporočili iz Policijske uprave Murska Sobota.
Karantena, v kateri je bila ženska, ki je prišla v stik z belim prahom ni več potrebna.
"S strani Inštituta za mikrobiologijo v Ljubljani so nam sporočili, da v današnji pošiljki naslovljeni na moškega v naselju Gornja Bistrica ne gre za nevarno snov antraks oz. drugo nevarno snov, ki bi ogrožala zdravje človeka," so v večernih urah sporočili iz Policijske uprave Murska Sobota.