Ali Porabci niso Slovenci? Nekdo meni, da ne, ker živijo v tujini in ne plačajo davka Sloveniji. Slovenec samo v Sloveniji mora živeti?

Komentarji (60)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
dončec

Ali Porabci niso Slovenci? Nekdo meni, da ne, ker živijo v tujini in ne plačajo davka Sloveniji. Slovenec samo v Sloveniji mora živeti?

rokajca

Ja,če imajo Slovensko državljanstvo potem so Slovenci,drugače so pa samo potomci slovencev z drugim državljanstvom in potem takem niso Slovenci...

dončec

Državljanstvo so odredi slovenstvo? Vendar ti Porabci slovensko govorijo. Ti se mi zdiš sumljivna, ker samo zdaj si registrirala na portalu. Ti si verjetno kansas in tako poskusiš priskrbeti majoriteto. To je sleparstvo. Jaz tudi lahko registriram z drugim imenom.

BuLsHiT
dončec

Mislim rokajca in kansas sta enaka, ker po 5-ih minutah, ko je kansas pisal na prekmurski zastavi, hitro se je pokazal rokajca. To je sleparstvo.

blizzard

Ja, rokajca itak, zaj če se dvema turkoma v Nemčiji rodi dejte je te avtomatsko nemec?! Po državljanstvi mogoče po narodnosti pa nikak!
Dončec so Slovenci samo ka majo madžarski potni list, tak kak so Italijani ali Madžari predstavniki svojih narodov v Sloveniji ampak imajo slovenski potni list. Torej so državljani Madžarske, po narodnosti pa so Slovenci. 

dončec

Hvala lepa blizzard, da se strinjaš. Samo rokajca (ki je pravzaprav kansas) poskusi izključiti Porabce iz slovenskega naroda, pa ima boljše ideje, samo argumentira na državljanstvo, ki nika nej.

BuLsHiT

no zaj si pa se 2 temi odpri cuj ka bos te resan srecen... 

blizzard

Dončec ne sekeraj se, ge znan ka si ti bole zaveden Slovenec kak marsišteri drügi prekmurec.

Windu

Si štera kultura ti je najbole privzgojena. Potomstvo nema nikše veze. Če se dvema Turkoma v Nemčiji rodi dejte in tou dejte zraste gor, pa se počüjti kak Nemec, guči nemško boukše kak turško, je tou dejte Nemec, če pozabimo na ksenofobijo Nemcov pa lokalpatriotizem Turkov.

blizzard

Windu ti senjaš....primer: če se zaj ti pa tvoja diklina ali žena odselita v Albanijo pa mata tan dejte, dejte gor zraste pa guči albansko pa drüži se tüdi samo z albanci te se un zaj čüjti ka je šiptar?! po tvoji teoriji se čist možno čüjti samo po nacionalnosti je še itak slovenec! 

dončec

blizzard, nikoga nisem sekiral, to je kansas začel, blatil moje rojake, da nisi Slovenci, temveč Madžari in sovražniki slovenskega naroda. Ali je to ni sekiranje ali dehonestacija?
Windu, veliko mladih zamejskih Slovencev je, ki ne govori dobro slovenščine, vendar hoče Slovenec biti. Če ne govorijo dobro slovenščine, takrat negujejo tradicije.

BuLsHiT

saj tebi slovenscina tuj nejde :D  

dončec

No vidiš Bull, knjižna slovenščina mi tak ne gre kot domači govor :)

dončec

Verjetno pri drugih manjšinah tudi težko govorijo uradni jezik matične države, verjetno mladim italijanskim Slovencem tudi težka knjižna slovenščina.

rokajca

???kansas...
seveda,težko govorijo Slovenski,poznam ljudi,ki so odšli v Avstralijo in tudi težko govorijo Slovenski,to je normalno,ampak Slovenec si uradno,če imaš Slovensko državljanstvo,pa čeprav si po poreklu slovenec.Sicer pa kakor se počutiš,je to zdaj pomembno,saj pa vsi živimo na isti zemlji,celo sosedi smo in če se razumemo ni pomembno kaj si...ali...dončec

dončec

Me ne boš preslepil.

rokajca

Sem malo prečekiral...hehehe
huda debata,ni kaj...tako bom rekel,če si državljan katere druge države in si po starših Slovenec,pa če ti to ne piše v dokumentu,kaj boš rekel naprimer na občini ko si moraš naredit dokument in te vpraša kaj si po državljanstvu,seveda si državljan tiste države kje živiš,čeprav so starši Slovenci,drugo je pa to,če te nekdo vpraša za koga se imaš...no upam da pa res nič slabega z tem nisem povedal,če se motim bom rad sprejel kako vaše mnanje...

BuLsHiT

saj nej mus ka mas drzavlanstvo samo ene drzave 

rokajca

Ja,to je pa tudi res,nevem kako je z tem,če je še vedno to,da lahko imaš dvoje državljanstvo...

dončec

K temu nič ne pišem, ker je bil tukaj eden znan moment, zaradi česa enaka sta dve osebi.

blizzard

rokajca tebi še itak nej jasno ka je nacionalna pripadnost pa ka je državljan.
Nej si avtomatično Slovenec če maš slovensko državljanstvo, ti si samo državljan Slovenije! po narodnosti pa si leko bosanec, hrvat, šiptar, turek  itd. sicer pa maš enake pravice kak Slovenci, leko voliš, plačüješ davke, si upravičeni do socialne pomoči (če jo seveda nüjcaš)...kda ideš na občino po dokujmente te pitajo čeni državljan si, nej pa ka si po narodnosti... to pitajo kda je popis prebivalstva

rokajca

bizzard...jaz govorim o slovencih,ne pa o tistih ki pridejo v slovenijo...ja jasno mi je in to kar si napisal je točno in se z tem strinjam...sem napisal,da če se motim bom z veseljem sprejel tudi mnenje drugih...ne me napadat saj ti nisem hotel škodovat...

blizzard

rokajca ne napadan te, ščel san ti samo napisati razliko in lepo je ka se strinjaš z mojin mnenjon, pa brez zamere...

dončec

V zamejstvu več tisoč Slovencev živi, ki nimajo slovenskega državljanstva. Zelo absurdno, če nekateri menijo, da državljanstvo pomeni narodnost. Nemčija, Italija in Madžarska so razdelile Slovenijo leta 1941, a Slovenci niso postali Nemce, Italijane in Madžare, čeprav uradna fašistična in nacionalistična mnenja so tako izjavila, da tukaj niso Slovenci, vsi imajo italijansko, nemško ali madžarsko dušo. Zaradi tega lahko bi rekli, da med 1941 in 1945 Slovenci so bili Madžari, Italijani ter Nemci.

blizzard

Dončec lepo ka si tak zaveden pa se maš za Slovenca...od tejbe pa od drügih porabskih Slovencov bi se mi prekmurci leko navčili stare prekmurščine, štera je dosta bole unikatna pa zanimiva kak pa to ka zaj gučimo, nekšo mejšanco med prekmurščino, slovenščino pa angleščino... s ten nezavedno zgüblamo svojo prekmursko identiteto 

Spy

Daj fak dončec leko že enok henjaš resno? Tečen si s tejmi temami sto na vro! Ka točno je poanta dotične teme? Ka ščeš čuti oz. znati? Znan ka de tvoj argument zaj: pa pač ne šti, če ti na paše... Poanta je v ton ka smetiš forum.
Pa ka zaj naj Slovenija in Slovenci napravimo za vas velecenjene Porabce? Naj napovejmo vojno Mađarski in priključimo Porabje? Enako Istro, Koroško, Trst...? Pizda samo bi vsi nekše ugodnosti mele. Slovenija nema penez še za Slovence živeče znotraj meje RS nej ka bi se še z vami obremenjuvala.
Še enok mo te pito: Ka bi sploj rad, ka iščeš, ka ščeš meti oz. ka te zanima?

Windu

blizzard, glede na tou, ka si ti očitno büjden, ge pa senjan, mi prosin razlože, ka san te ges, z očo z Gvineje Bissau, mamo pa iz Slovenije =]]]]
Ka čüjemo, kak tvoja teorija vzdrži takše primere ;)

dončec

Ker zunaj Slovenije, malo znam o mnenju Slovencev, ali kaj menijo drugi Slovenci o Porabcih. Ker en Slovenec tako agitira zoper Porabce, kot nekoč so agitirali Hutuje zoper Tusije v Ruandi.

blizzard

@Windu....v ton primeri se moreš san odločiti kere narodnosti si oz. kero državljanstvo boš vzel. Verjetno si ti vzel slovensko zaradi socialnih, ekonomskih razlogov, pa tüdi zavolo EU potnoga lista...če bi bil (mogoče se že bil) '91 leta na svejti pa bi te pijtali ka si po narodnosti oz. kero državljanstvo bi mel, pa bi kaj "cincal" bi se ti leko hitro zgodilo ka bi "pristal" med izbrisanimi...
Če predvidevan ka si se odločo za slovensko narodnost pa si vüpan trditi ka ti je nej čist vseeno kda čüješ kakšne novice oz. vijdiš kakšnoga športnika iz Gvineje Bissau-a na TV., kar je npr. enomi Slovenci čisto vseeno.  

Windu

Blizzard, ge san še v Yugi rojene in ja, itak, ka man slovensko državljanjstvo. Ampak državljanjstvo tü nema veze, ker lejko komout dobin še Gvinejskoga.

Si se pa zmouto pri trditvi, ka mi je nej čist vseeno glede teh novic. Važne so mi telko, kak so mi važne novice iz drügij držav, ge man familijo. Si pa vüpan trditi, ka dokeč ne vejš, ka san mejšanca, ne pogruntaš, ka san nej (na momente še rahlo preveč lokalpatriotski) Slovenec/Prekmurec.

In zatou pravin, ka nema veze poreklo, nema veze državljanstvo, ampak samo kera ti je primarna kultura. In tou iz prakse gučin. Mene lejko dobesedno samo na podlagi farbe kouže označiš za neslovenca. In isto vala za dosta drügih "priseljencov" seposede, ka so vizualno načišnji.

Zatou tüj pravin, ka je dejte dvej Turkof v Nemčiji komout 100 % Nemec po vsen, razen po porekli. Izključno po porekli pa doloučajo ka si samo fejst nacionalistični pa ksenofobni lidje.

Spy

Windu, si ziher ka bi samo tak dobo državljanstvo? Moj oča je namreč tudi nej slovenec pa dvomin ka bi ge kar tak dobo državljanstvo države iz kere pač je... (pustimo zaj konkretno ime tej države :).

Tvoj 2. pa 3. ostavek . bingo! San se tudi san čist najšo v ton konteksi in se čist strinjan z napisanin :)

Windu

Spy - ja, san ziher. V državi z BDP/capita ~500 USD, ge se za extra radodarno podkupnino smatra 20 USD, je detajl kak je državljanstvo rejsan nej problem.

blizzard

Windu po tej tvojoj razlagi je torej Dončec Madžar?! Čeprav je v njemi več Slovenca kak v tebi (to zaj nej mišljeno žaljivo do tebe pa Spy-ja). Za mene je un Slovenec, tak kak je dejte dveh Nemcov keri živejo npr. na Madžarskon še itak Nemec, pa bole (to je grda beseda, samo bokše ne najden) Nemec kak tisto dejte rojeno  v Nemčiji turškomi pari. 
Vidiš v ton se ne strinjan s tebof... pa nej san ksenofob.
Gvinejski potni list pa ti nemre biti v čast, če ga dobijš za 20$...zato ga verjetno tüj nemaš.

Spy

Ge san mel v mislih zakonit način pridobivanja državljanstva :)

Windu

blizzard - če sta njemi madžarska kultura in jezik bližja, kak slovenskiva, te bi ga ges klasificejro kak Madžara, ja. Madžara slovenskoga porekla, ali segli Madžara. Istotak kak be črnce ameriške (ka so vidli Afrike menje od mene) klasificejro kak Američane, nej Afričane, pa če nevenkelko bluzijo o Afrika gor Afrika doj.
Tüj slovenski, nemški, ameriški ali kakšekole drüge potni list nebi gemal kak čast, bole kak praktičnost. 20 USD san dal kak primer radodarne podkupnine za povprečnoga državnoga uslužbenca, nej kelko bi košto potni list sicer, ker tou ne ven. No, 500-1000 USD (vgunjavlen) bi znankar že prave lidi prepričalo tüj za potni list (ka je še itak nej problem, z zahodnoga vidika). Po drüjgi strani je tou ekvivalentno 15-30 000 USD v Sloveniji, tak ka pitanje, če ne bi s takšin pejnezon tüj slovenskoga pašoša doubo ;)

Spy - Tehnično gledano znankar nej, ali nemreš koncepta zakonitoste na takši svejt aplicejrati. Dokeč ne doživijš toga iz prve roke in nej kak turist, si kak zahodnjak žmetno predstavlaš takši "divji zahod", kak je tou.

blizzard

Windu...delaš njemi velko krivico, otrok dveh Slovencov, keriva sta po spleti "nesrečnih" okoliščin (trianonska pogodba) ostala na madžarski strani meje, keri se poćüti kak Slovenec, ga tij klasificeraš za Madžara. Leko bi se zgodilo, ka bi te cejlo Prekmurje pripadlo Madžarski, te bi bila ti pa ges zdaj Madžara? Dvomin, verjetno bi se borila za svojo nacionalno identiteto, če praviš ka si takši patriot pa Prekmurec/Slovenec.
Slovenec, z madžarskin potnin liston...je za mejne. Zgleda ka tü neva najšla skupnoga jezika, pa leko debatejrava še 3 lejta. Ali nema veze, vsaki od naj ma svoje mnenje, pa svoj pogled na zgodovino in dejstva.

Glede ameriških črncov, bejli Američani njin pravijo "Afro american" ali še hüjše "Afro-Negro" kak če bi že "v štarti" ščeli povedati od kejc so, pa ka so nej avtohtoni Američani. Čüje se grdo ali tak je na žalost.
Ali nema veze, debata je dobra...če bi to debatejrala ob kakši pijači bi si po dveh pijačah pravla ajd ne bluzi, nema veze, kelnarca daj še eno pijačo. :)

dončec

Windu, v tem primeru Prekmurci so vsi madžari, če govoriš, da je "madžarska kultura in jezik bližja, zato je Madžar slovenskoga porekla." Madžarski jezik in kultura danes še vplivata na prekmurščino, prekmursko kulturo in šege. Torej ti Windu, ti si tudi Madžar, če to praviš.

dončec

Ali: prekmurščina je zelo sorodna hrvaščini (kajkavščini, gradiščanščini). Kajkavske in gradiščanske knjige so vplivale na prekmursko književnost, pa lahko najdemo druge istosti, podobnosti in vplive med Prekmurci in Hrvati, tako Prekmurci lahko bi bili Hrvati.
Drugi Slovenci pa lahko bi bili Nemci, ker so štajerski, kranjski in koroški Slovenci več stoletij živeli z Nemci.

Windu

blizzard - ge bi ga klasificejro kak Madžara ja, s ten ka je za mene tou pač oznaka najbole vplivne kulture v životi nekoga in nika več. Istotak se man za patriota, ker san ponosen na posebnost prekmurščine in bi se šou borit za tou, ka dobi status jezika, niti slučajno se pa ne bi boril za nekšo nacionalno identiteto in tüj za Slovenijo/Prekmurje kak ozemlje nej, če bi što ščel okupejrate. No, mogouče "patriot" neje najboukša beseda, ali boukše se ne spomnen. Evo, tak mo pravo - ka si, je za mene takak spolna usmerjenost, religija ipd. Neka, ka ti nišče nemre zejte, pa če te nevenkak označi. Zatou če se ma dončec za Slovenca, v redi. Pač, stvar osebne definicije in osebnoga prepričanja. Ge njemi nemo vsiljavo, ka je Madžar, samo če pa ne bi znal ge, ka se on ma za Slovenca, pa bi me što pito, ka je, bi pravo pač Madžar slovenskoga porekla.

Bejli Američani tüj sebe delijo na Irish-American, Italian-American itd. Saj tü je te fora, ka nešče, ka zna italijansko menje kak ges, Italije še vido neje, samo zavolo praprapradedeka guči, ka je Italijan. In tou ti povej z NY naglason xD Po toj logiki san ges lejko tüj Kitajec =] Ali dobro, kak šče.

Dončec  - Madžarščina gnesden na slovensko prekmurščino vpliva tak minimalno, ka je nanč nej omembe vrejdno. Na porabsko prekmurščino pa ne ven.
Ja, skouz gučin, ka je Maribor napravleni kak Graz, Ljubljana pa kak Klagenfurt. Izola pa kak Italjanska mesta. Ali sküpno Slovencon, ka so pod glavnin vplivon slovenske kulture, pa je marsikaj drügoga - zadosta sküpnih točk, ka se jih lejko šté pod sküpno ločeno kulturo. In tou je predvsen ponos nad istimi stvarmi.

V bistvi je tou dobra iztočnica za takšo "klasifikacijo". Začütiš ponos, kda čüješ madžarsko himno, slovensko himno ali niti eno? Ka pa glede zastave? Si ponosen na posebnost slovenščine, madžarščine ali prekmurščine? Če ščeš tujci predstaviti eno domačo jed, njemi ponüdiš žlikrofe, dödöle ali gulazs? Itd.
Pa tou zaj neje mišleno za dončeca, bole kak nadaljnja ideja za razpravo o identiteti.

Ge znan, ka če iden po toj logiki, me genejo slovenska himna in zastava pa prekmurskiva jezik in geste. In če bi Prekmurje dobilo svojo himno in zastavo, bi znankar preferejro tou pred slovensko (temo za zastavo že mamo, idemo še himno napijsat? =]])

dončec

Windu, madžarski vpliv še vedno tam v prekmurščina, to ni pomembno da danes ne vpliva na prekmurščino. Ker Prekmurci še vedno imajo madžarske izposojenke pa v naglaševanju malo vpliva. V madžarskem jeziku in kulturi pa veliko vplivov lahko najdeš od slovanskih jezikov.
Vendar to ne spremeni identitete, samo kaže sožitje narodov. Nisem Madžar, ugovarjam zoper to, ampak ne bom zatajil madžarskega vpliva na mojo narodnost, ali na moj jezik. V identiti to mi nič ne spremeni.
Drugače pa je prekmurska himna, samo treba iskati v starih pesmaricah, katero pesem so radi popevali ljudje na mašah, ali cerkvenih praznikih (tista, ki govori o ljudeh).

blizzard

Windu citeran te: "blizzard - ge bi ga klasificejro kak Madžara ja, s ten ka je za mene tou pač oznaka najbole vplivne kulture v životi nekoga in nika več."

....po velemestih so cejle četrti ge je prebivalstvo samo ene narodnosti, te prebivalci gučijo v svojon maternon jeziki, majo svojo kuturo, običaje….jezik tiste države v keri se nahaja to mesto pa znajo v najbokšon primeri fejst slabo ali par besed ali pa sploj nej…. Zaj če bi bil ti rojeni v Londoni pa bi odraščo v kitajski četrti…ka bi te ti bil? Kitajec?

Windu

Če bi odraščo v Londoni v kitajski četrti, kitajskiva kultura in jezik bi mi bila glavniva, te ja, te bi bil po moje Kitajec.

Naš ka je fora - že v izhodišči nemreva sküper prijte, ker ges zavolo takših primerof, kak san ges sam, fse sküper prece načik dojeman. Ge bi bil v tvojon primeri telko Kitajec, kak san zaj Slovenec/Prekmurec. Pač, klasifikacija po porekli je enostavna, dokeč ne pride do globalnoga mejšanja. Te pa je trbej najti nekši drügi sistem. Tebi se zdij znankar smejšno, ka bi se ges mel za Kitajca v tvojon primeri, marsikomi se zdij smejšno, ka se man za Slovenca, ali če je že trbej nekak označiti lidi, te jih rajši označin po ton, kak se obnašajo, kak po ton, kak vö vijdijo ali pa što je bil njihov prednik.

Tou je bil primer na Kitajskon, ka je ena hčerkica črnca pa Kitajke bila na nekšon ton talent-showi, pa je razturala. Te so ji pa Kitajci začali gučati, naj ide s kec je prišla, čigli je rojena na Kitajskon, zna samo kitajsko in je po vsej objektivnij kriterijaj, razen po porekli, Kitajka.

Tak te mo pijto - što je po tvoje bole Slovenec. Otrok Slovencov, ka je gor raso v Peruji, neje nanč vido

Windu

Če bi odraščo v Londoni v kitajski četrti, kitajskiva kultura in jezik bi mi bila glavniva, te ja, te bi bil po moje Kitajec.

Naš ka je fora - že v izhodišči nemreva sküper prijte, ker ges zavolo takših primerof, kak san ges sam, fse sküper prece načik dojeman. Ge bi bil v tvojon primeri telko Kitajec, kak san zaj Slovenec/Prekmurec. Pač, klasifikacija po porekli je enostavna, dokeč ne pride do globalnoga mejšanja. Te pa je trbej najti nekši drügi sistem. Tebi se zdij znankar smejšno, ka bi se ges mel za Kitajca v tvojon primeri, marsikomi se zdij smejšno, ka se man za Slovenca, ali če je že trbej nekak označiti lidi, te jih rajši označin po ton, kak se obnašajo, kak po ton, kak vö vijdijo ali pa što je bil njihov prednik.

Tou je bil primer na Kitajskon, ka je ena hčerkica črnca pa Kitajke bila na nekšon ton talent-showi, pa je razturala. Te so ji pa Kitajci začali gučati, naj ide s kec je prišla, čigli je rojena na Kitajskon, zna samo kitajsko in je po vsej objektivnij kriterijaj, razen po porekli, Kitajka.

Tak te mo pijto - što je po tvoje bole Slovenec. Otrok Slovencov, ka je gor raso v Peruji, neje nanč vido Slovenije nikdar, ne vej ene besede slovensko, mogouče niti ne vej, ka Slovenija obstaja (hipotetično), ali dejte Perujskoga para, ka je rojeno v Sloveniji, živi cejli život v Sloveniji, guči perfektno slovensko, se obnaša kak sakši Slovenec ...? 

blizzard

tisti prvi je za mejne "bole" slovenec - krf je nej voda :)
pa ne misli ka ščen ge s svojin klasificeranjon tejbe "napraviti" menje slovenca kak keroga ka je nej iz mejšane družine... spoštüjen te tak kak vsakoga drügoga slovenca oz. vsakoga drügoga človeka
kak si že san ugotovo gledava vsaki s svoje perspektive in tak naj ostane...vsaki ma po svoje praf, pa naoupak...
...če se tij praviš ka si slovenec/prekmurec te si tüj za mejne slovenec/prekmurec....če pravi dončec ka je slovenec pa makar porabski je za mejne slovenec...

Windu

No, krf je ~90 % voda, tak ka ;)
Saj razmin =] In ja, tou je debata glede osebnih perspektiv bole kak nekših objektivnih dejstev =] V bistvi, če malo mijslen, niti ne ven, o čen točno gučimo. Ka sploj pomejni biti Slovenec? Ka maš slovensko državlanstvo? Ka se počüjtiš Slovenca? Ka maš slovensko poreklo? Ka se obnašaš kak Slovenec? 

Si me pa z zadnjin stavkon spoumno na štos iz ZDA, ge so (baje) dovolile, ka sakši na popisi prebivalstva prousto izbere svojo raso/etnično pripadnost.

Čergoli (nepreverjen)

Sem neprišteven, torej sem državljan katere države??? A sem svetovljan?????

Hero (nepreverjen)

Porabci so Slovenci in pika. Za kaj se imajo oni, pa je drugo.

Sheetal Sharma (nepreverjen)

You can tell when your projects make a difference from the crowd. There's something unique about the projects. It appears to me that they are all amazing! the cheap smm panel

tenlord (nepreverjen)

Such a wonderful post to read. Your ideas are looks great and they are helpful to me.

Ajit Agarwal (nepreverjen)

This is really awesome and informative, best part of this post is your unique concept which is different from other thought. Satta King

gurunadi (nepreverjen)

Nadi Astrology is an ancient super science that sheds light on the journey of your soul and helps you understand your past, present, and future.

David2564 (nepreverjen)

Case Study Help at GotoAssignmentHelp match your study needs across a broad range of subjects. Your Assignment would demonstrate all learning outcomes for that unit and showcase intellectual debate, critical analysis, evidence of original thought Assignment writers and generation of new ideas. Our Homework Help team ensures to read the assignment instructions and guidance notes to avoid fail or lose marks.

Satish230 (nepreverjen)

Digital marketing leverages digital tactics and channels to connect with existing and potential customers. It helps businesses grow, garnering sales, leads, and revenue. Digital channels include owned media {such as websites}, earned media {such as user-generated content}, and paid media {SMO Company in India} Compared to traditional marketing, with Digital Marketing Company in India we can reach a targeted audience and measure the success of our efforts.

Digital marketing services are carried out by passionate marketers and certified professionals who are adept at all the different kinds of digital marketing. A strong digital presence drives awareness and engagement, new customers, and repeat purchases. SEO Company in India should be ROI-driven, by choosing the marketing mix and strategies most suited to your needs and objectives.

Adamlewis52 (nepreverjen)

Great I really like your post. Such amazing information, all the best for more updates. Thanks for sharing. It is such a very amazing post...
Click here: Black kilt

zxclord123 (nepreverjen)

I've always been interested in programming and have been learning computer languages since I was a child, the most popular of which being JavaScript. One of the most popular programming languages is JavaScript. It's no surprise that I'm pursuing a programming degree. However, I am fluent in the language and can assist others with language homework. It's all because to https://onlinefreelancejobs.net/java-job/
, who assisted me in gaining experience and assisting others.

Nzassignmenthelp (nepreverjen)

Want to gain good marks in your exams but don't know how? then our "Solve my assignment" service is very useful for you, Our experts gained so much knowledge in this field so they can guide you properly, we have thousands of assignment ideas which ease our work & we can provide assignment help very quickly.

samsmith (nepreverjen)

Hi! this is nice article you shared with great information. Thanks for giving such a wonderful informative information. I hope you will publish again such type of post. Also, please check out about:
ij.start.cannon
coinbase wallet
PayPal Login
spectrum login
aol mail login
amazon prime login
tubi.tv/activate
quickbooks online login
xfinity email login
coinbase wallet
quickbooks online login
ij.start.cannon
cox webmail

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.