Odgovorni smo za svoje odločitve, za del ki jih prispevamo k skupnosti. Mislim, da ni rešitev v tem, da se obsojamo-drug drugega in da bi bilo verjetno bolj učinkovito, da stopimo skupaj. Izražam samo svoje mnenje, podobno kot marsikdo izmed vas. Pa lep pozdrav
Nina StegmĂÂĽller
Seveda, ne smemo pozabiti na razlike med ljudmi. Sama sem tudi to poudarila na okrogli mizi. Bistvo le-te je bilo izpostaviti nekatere značilnosti te populacije na delovnem mestu, pomen družine in medgeneracijskega sodelovanja. Nikakor ni bil namen tega soditi "katera starostna skupina je boljša, kaj kdo je in ni naredil...". Vsak posameznik potem upošteva vidike, mnenja, predloge, ideje...starejših, v tolikšni meri kot sam želi. Odgovorni smo vsi. Kakorkoli že, tukaj je zapisan en del, povzetek celotnega dogodka. Lp
Tako je-vrednote se spreminjajo.
Izpostavili smo tudi, da se ljudje med seboj razlikujemo in je potrebno tudi to upoštevati... raziskave pa vseeno nakazujejo na določene trende.
Stroški domov, pomoči na domu ipd. so visoki, marsikateri "otrok (svojih staršev)" ne bi mogel oz. ne more plačevati teh visokih stroškov. Tudi zato je življenje več generacij skupaj nekoliko bolj ekonomično, poleg tega pa se tako bolj ohranja povezanost večih generacij kar nas še toliko bolj bogati. Pri tem je po mojem mnenju seveda potrebno kompromisno reševati konflikte... kar pa je pomembno povsod (tako v ožji družini, na delovnem mestu itd.).