Da podam svoje mnenje, "kot zastopnik teh subkultur oziroma predstavnik adrenalinskega športa v pomurju," v primeru sk8parka v MS.
Ker je na razpolago le 20000 eur in ta sredstva niti približno ne ustrezajo, da bi iz Varis Top elementov sestavili neki sodoben,"malo večji" park, kateri bi na koncu zadovoljil uporabnike. Postavitev 3 betonskih elementov od le tega proizvajalca (naprimer mali funbox, premali quater in nekšen ledge, vse na slikah zgoraj) ne bodo zadovoljija želje uporabnikov in na koncu bomo spet pri izhodišču, se pravi sk8 park, kateri ne bo omogočal, da bi se lahko organizirale prireditve na evropskem nivoju, zadostno velikost elementov,... in s tem sam razvoj tega športa.
Kar se tiče dimenzije elementov Varis top: žal moram povedati, da ne ustrezajo moji predstavi in izkušnjam, ki sem si jih nabral po različnih sk8parkih po Evropi al pa videl, kaj se dogaja na drugi strani luže.
Sem bil 3x pri Varisu in si pogledal elemente in njihove specifikacije, pa da ne bom samo kritičen, je nekaj elementov, kateri bi lahko ustrezali, vendar bomo na koncu za ta sredstva imeli postavljene 3 elemente. Tako, da prireditev in preureditev dimenzij, ki jih predlaga g. Čivre ni možna, ker nebodo speminjali proizvodnjo.
Kdor se ukvarja z adrenalinskimi športi ve, da od zgoraj navedeni kraji niso prestižni kraji tega športa!
Sem bil na Kanarkih(Las Palmas), imajo 2 betonska parka. Eden od Varisa in enga pravega betonca, katerega obiskujejo uporabniki iz celega sveta in se ga da vidit v različnih sk8 filmih. Žal za Varisovega to ne moren rečti.
Pa še o meki. Španija ni meka za ta šport ampak je Barcelona, kar je čist nekaj drugega in tam ni elemntov Varis Top. Smo bili (shajba crew), v zadnijh letih 2x tam, kar ste lahko videli tudi na Dvd-ju, katerega smo izdali lani decembra.
Zakaj je težje prepričati domače uporabnike? Ker iz teh sredstev, kar se jih po dolgih pogajanjih le dobi, hočejo potegnit največ in postavit soliden park, kateri bo prepoznaven. Primer Varis park v Mariboru in potem park v Novi Gorici.
Vzdrževanje: seveda je le to v lesenih parkih bolj zahtevno, tudi finančno. Vendar ne presega mejo 1000 eur na leto. Trdim na podlagi vzdrževanja lokalnega parka v Veščici (fčelinabilica bmx jam) in po pogovorih z drugimi vzdrževalci po Sloveniji (Nova Gorica itd.). Pa za primer: občini je lažje dati 20000 enkrat in potem vsako leto 1000 za vzdrževanje, kot pa naekrat 50000 in sestaviti nekaj in Varis Top elementov.
Mislim, da posoja elementov za mesec dni, da bi se prepričali o njihovi uporabi ni potrebna, ker jih je že velika večina izkusila drugje po Sloveniji.
Za na konec. Osebno bi tudi rajši imel betonski park, vendar kot se bere med vrsticami, z pravimi dimenzijami in sredstvi, katera bi to omogočala.
Lep pozdrav
Blaž Gyoha