Najboljši slovenski strelci in strelke so minuli konec tedna preizkušali svoji natančnost na drugem turnirju 1.A državne lige v streljanju z zračno puško in pištolo v Kidričevem.

Od pomurskih strelcev se je najbolj izkazal Dominik Vnuk iz Strelskega društva Štefan Kovač Turnišče. V kvalifikacijah se je s 562 krogi kot šesti uvrstil v finale najboljše osmerice, nato pa ves čas krojil vrh med finalisti in ob koncu tudi zmagal s finalnim izidom 237.8 kroga.

Pištolska ekipa SD Štefan Kovač Turnišče, ki kot edina prekmurska zasedba nastopa v 1.A državni ligi je s 1649 krogi zasedla 7. mesto. Ob Vnuku sta za ekipo tekmovala še Marko Mlinarič in Štefan Balaško.

Turniščani so bili najboljša prekmurska ekipa tudi v streljanju z zračno puško v prvoligaški konkurenci. Tadej Žalik, Leon Režonja in Uroš Maučec so namreč s 1835.8 krogi zasedli 5. mesto, medtem ko so Črenšovci pristali na 10. mestu.