Včeraj je na Vrhniki potekalo prvo prvenstveno tekmovanje Slovenije v ritmični gimnastiki – skupinske sestave.

Skupno je sodelovalo 533 deklet iz petnajstih klubov med njimi tudi članice Društva za ritmično gimnastiko Murska Sobota.

Najmlajše članice društva: Julija Šinko, Tijana Rožanc, Lana Erjavec in Jerca Recek so se z vajo brez rekvizita uspele uvrstiti med prvo deseterico in zasedle 9. mesto.

Starejše deklice: Maša Farič, Brina Holcman, Iva Kuzma, Taja Babošek in Tiara Baranašič so uvrstitev med top 10 za las zgrešile in s svojo kombinirano sestavo z žogami končale na 11. mestu.

Kadetinje Lana Šiftar, Jana Donko, Kristina Bohar, Karen Kranjec in Alina Tivadar so pogumno predstavile popolnoma novo koreografijo z obroči in žogami ter osvojile 6. mesto.

Članici Nika Šeruga in Ivana Trplan sta uprizorili svojo do zdaj najboljšo izvedbo vaje z žogo na tekmovanjih, dosegli najboljšo oceno v svoji kategoriji in se povzpeli na najvišjo stopničko.