Na Sobotainfo smo v živo spremljali tekmo med Maccabijem iz Haife in Muro.

Po sedmih letih se Mura vrača na evropski zemljevid. Kot smo poročali, je 20 nogometašev članske ekipe včeraj prispelo v Haifo. Na tamkajšnjem stadionu Sammy Ofer so pred današnjo veliko preizkušnjo opravili uradni trening in tiskovno konferenco, danes pa še krajši jutranji trening.

Črno-beli, so proti izraelskemu klubu Maccabi zdaj odigrali prvo tekmo 1. kroga kvalifikacij za Europa League.

Dogajanje pred, med in po tekmi smo za vas v živo iz Haife spremljali tudi na Sobotainfo ter vas obveščali o vsem dogajanju, povezanim z gostovanjem Mure v Izraelu.

1'. Začetek tekme, prvi s sredine Muraši.

5'. Prvi poizkus domačih, z manjšimi težavami brani Obradović.

8'. Uffff, lepa priložnost za Muro. Preigraval je Šušnjara, ustrelil z roba kazenskega prostora, žoga pa je zletela mimo vrat.

15'. Priložnost za Maccabi, z glavo je poizkušal Shua, žoga preko vrat.

25'. Mura je vzpostavila ravnotežje, črno-beli dobro zapirajo igro po sredini, kjer so domačini najmočnejši.

34'. Izjemna priložnost za Muraše! Bobičanec je v kazenskem prostoru našel Marošo, ta je preigral domačega branilca, vratar pa je žogo odbil v kot.

POLČAS

46'. Začetek drugega polčasa.

50'. Muraši so pogumno začeli tudi drugi polčas in zapretili preko Bobičanca, domači vratar je bil na mestu.

55'. V zadnjih minutah pritiskajo domačini, strel Awwada črno-beli odbijajo v kot. Minuto kasneje močan strel Šturma na drugi strani, domačini odbijajo v kot.

60'. Uffff, to je bilo za las. Maroša je zadel, stranski sodnik pa je dvignil zastavico. Ostaja 0:0.

64'. Gol za Maccabi Haifa, zadel je Ashkenazi.

68'. Domačini zabijajo še drugič. Zabil je Awwad.

72’. Menjava pri Muri, iz igre Maroša, v igro Bubnjar.

74'. Druga menjava pri Muri. Iz igre Karničnik, v igro Horvat.

75'. Muraši so se pobrali po dveh prejetih zadetkih, dvakrat v polpriložnosti Bobičanec, brez dela za domačega vratarja.

78'. Tretja menjava, iz igre Bobičanec, v igro Cipot. Domači so imeli pred tem izjemno priložnost.

84'. Priložnost za Muro, kombinirala sta Cipot in Bubnjar, slednji ni uspel premagati domačega vratarja.

KONEC TEKME - Maccabi Haifa : Mura 2 : 0 (0 : 0)

Komentarji (83)

nihče (nepreverjen)

Le pogumno fantje ,pa bo tudi rezultat dober .

administrator (nepreverjen)
Komentar je zaradi velikega števila negativnih odzivov skrit.

so ga popušili ko stara kurba

In reply to by nihče (nepreverjen)

Anon2103 (nepreverjen)

Misleš tvoja mati?

In reply to by administrator (nepreverjen)

Anon 2103 kaži pošteno ali ti je gnes mati opet delala na parkigu za tovornjake ne sekiraj se kaj pa je to tacega,,pare so pare

In reply to by Anon2103 (nepreverjen)

kuča na Umagu (nepreverjen)

a si ti ta ki se slika s čokoladom

Mater so nervozni.

blek gringo (nepreverjen)

fala ti 100x!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to Mura!!!!!!!!!

In reply to by A79 (nepreverjen)

Neko (nepreverjen)

Server 2 ali 3 zbrate, slabša slika samo boukša pretočnost.

In reply to by TTX

aaaaa11 (nepreverjen)

podcenjuvlejo nas, trbej 1 piknote..

Polcajt, 0 : 0. Glede na ovo nervozo na začetki so se dobro držali, tuj dvej zelo lepivi priložnosti so meli.

Ajmo dečki, idemo! MURA!!

0:0 = 1.polčas pred 20.000gledalci!!!! tou Mura!

njiva

Idemo tak dale
Samo naša Mura

Risto Kubura (nepreverjen)

Ni kaj za pripomniti kot pametna igra Mure v gosteh!!!!

U.... P**KO! :)

No zdaj pa žal potop......:(

Mikec (nepreverjen)

75 minuta, pa že dva nakli s krči. Ajajaj

Lujz (nepreverjen)

Realno toga bobičanca mate za takšo zvejzdo ali je za pizdo materno... Bole gs hvalite.. že je nej pou sezone nika pokazo!

In reply to by Romaldo (nepreverjen)

Gost MS (nepreverjen)

žmetna bou...

gospod Dent (nepreverjen)

Škoda ka ta 2:1 nej rato. Bi si zaslužili.

Praznik 12345 (nepreverjen)

Na kakšnem stadionu igra Mura, mokre sanje vsakega fusbalerja Slovenije

Škoda teh dveh golof, resno sta brezvezniva bla. Ali vredi, 2 : 0 neje slabo za tekmo v gosteh, pa tuj naši so špilali solidno. Na konci sfalilo energije. Naslednji keden pa na stadion navijat, do zadnje sekunde!

sijo1972 (nepreverjen)

Bravo dečki dobro ste se borili, žal smo plačali davek neizkušenosti in škoda da nismo izkoristili nobeno od dveh zelo lepih priložnosti.

Murašbg19 (nepreverjen)

Kakšne neizkušenosti??

In reply to by sijo1972 (nepreverjen)

Vsi ti igralci so prvič igrali v evropskem tekmovanju, zraven tega pa noben še ni igral pre 15.000 gledalci.

In reply to by Murašbg19 (nepreverjen)

Gost8 (nepreverjen)

Špilali dobro, samo tri minute dekoncentracije, pa smo doubioi dva gola. 87 minut smo špilali profesionalno, koncentrejrano pa evropsko, tak kak se na gostovanji špila. Škoda za tej trij minute. Žmetno de, ali v Soboti se tou da obrnouti.

Arto

Škoda, malo sreče vedno nucaš na takšnih tekmah ... Pa fizično so ovi vseeno bili malo močnejši, ali pa so boukše razporedili moči. Kak koli, bravo dečki za borbo. Se vidimo v četrtek!

Murskasobota97 (nepreverjen)

Bravo pojge! Nema veze dostojno ste se borili!

Arto

Idemo na povratni fajn po penalaj dale ;)

muras2020 (nepreverjen)

Bravo

aaa99 (nepreverjen)

Razlika v kvaliteti je očitna, ampak z malo menje nervoznosti pa dosti sreče bi se v Soboti dalo nadoknaditi teva dva gola.
Samo pa malo čudno ka mate tak kratko klop, ka na takšoj tekmi morete gor djati Cipota. Bole se je opotekau kak pa špilau.

mjau mjau (nepreverjen)

Tej izraelaši so tudi nej takšen bau bau, samo hrabro dale, na fazaneriji je vse možno!

Olosh (nepreverjen)

To gnes je posrano bilo z njihove strani

In reply to by mjau mjau (nepreverjen)

1411

Če špilata kouter pa lorbek, pa naj bo ka samo lorbek, tej tekme ne zgibimo. 100% žal ampak sredine gnes nejsmo melo, gola smo dobili z položajov ge vedno puca lorbek.

1411

Se strinjan. Največji hendikep Mure gnes.

In reply to by 1411

1411
Kriza (nepreverjen)

Bravo dečki, bili ste precej dobri, dostojni nasprotnik. Škoda drugega gola, ko je žoga spremenila smer. Glede na vse, dolga pot v kratkem času, neizkušenost, poškodbe Lorbka in Koutra, ste bili zelo dobri, čestitke. Par lepih šans, škoda!

Ekobiostrup (nepreverjen)

Polcas je

Ne laži (nepreverjen)

Nega nevoule doma jih razbijemo.

Simon810 (nepreverjen)

Čestitke dečkom, nimajo si in nimamo jim kaj zameriti.

Pištagringos (nepreverjen)

Naj mi nešče povej, ka za boga se pa MOREC Mitja mota okrog kluba in Kuzmiča? Valjda ga ne mislite pistiti kcuj? Ali pa njeme je v Dubaje pejnez sfalilo?

Ponosni smo lejko, odlicno odspilano! Skoda ka mogo Marosa doj.. Tomija za Karnicnika menjo tau pa tude..

Špil (nepreverjen)

Tomi cist vredi spila proti enin kak so Šušnjara. Pa Tomi se ber trudi pa nekaj proba narediti.

1411

Nič je še nej zgubljeno pomoje, hitro daš gol pa si včasi v psihološki prednosti, sploj če ovi že mislijo ka so naprej. Nevejo kama pridejo ;)

MÜJRAŠ 1 (nepreverjen)

SLABO. 2 : O je zelo slab rezultat za Muro, mora dati 3 gole in nobenega nej dobiti, ka pa je za Muro nedosegljivo. MURA je fizično in kondicijsko zelo slabo pripravljena, kaj so delali na pripravah?

Dečko, tou je nej nekšna veška liga, tou je evropski nivo, Murin nasprotnik je špilo v ligi prvakov. Malo realnosti ne škoudi. Glede na tou, ka je Mura trij lejta nazaj špilala v Sredici pa v Bogojini, je gnes špilala odlićno. Kapa doj za igralce pa trenera.