Včeraj je bila v Murski Soboti odigrana tudi tekma odbojkarskega državnega prvenstva. Sobočani so v domači dvorani presenetili favorizirano zasedbo Salonita iz Anhovega.

Odbojkarji Panvite Pomgrad so v tretjem krogu državnega prvenstva vknjižili še drugo zaporedno zmago. Po zmagi v Novem mestu so na domačem parketu presenetili še ekipo Salonita.

Prekmurci so dvoboj dobili s 3:1 v nizih, čeprav je po prvem dišalo po zmagi Primorcev. Moštvo iz Anhovega je namreč uvodoma slavilo z gladkih 12:25. Gostitelji srečanja so se prebudili v drugem nizu, ki so ga po tesnem boju dobili s 25:23.

Sobočani so v tretjem nizu povedli s 6:3, nato pa nadaljevali z dobro igro in vodili že s šestimi točkami prednosti. Izkušena ekipa Salonita je Sobočane v nadaljevanju tretjega niza ujela pri 17. točki, a je domača četa po dveh uspešnih servisih Branislava Radovića znova povedla z 22:18 in rutinirano dobila niz.

Uvod četrtega niza je bil izenačen, domači pa so se odlepili pri 13:9, ob servisu Jureta Laknerja pa so prednost še povišali na 16:9.

Gostje so se po minuti odmora sicer približali na štiri točke razlike, a varovanci Dejana Fujsa niso dovolili preobrata. Urban Drvarič je z blokom postavil piko na i in domačini so četrti niz dobili s 25:17.

PANVITA POMGRAD - SALONIT ANHOVO 3:1 (12:25, 25:23, 25:19, 25:17)
PANVITA POMGRAD: Vori, Vinkovič 10, Drvarič 6, Radović 8, Rojnik 16, Flisar, Lakner 6, Fužir 2, Bedrač, McConnell 17, Grabar, Hafner , Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs.
SALONIT ANHOVO: Boharev 5, Stojanovič , Sarič (libero), Jereb , Filiputti , Karnel 2, Jeklin , Lazar 5, Kavčič , Maretič , Radosavljević 12, Okroglič (libero), Kovačič , Vrtovec 15, Ristić 8. Trener: Rade Dačović.

Bili so kot 'dizel mašina'

»Ta zmaga nam pomeni veliko. Premagali smo renomiranega nasprotnika, ki že dolga leta sodi v sam vrh slovenske odbojke.

Klub je okrepljen s tremi igralci iz Srbije, od koder prihaja tudi trener, ima dobre domače igralce in je znan po dobri odbojki, zato je ta zmaga za nas nekaj odličnega,« je bil uspeha ekipe vesel Dejan Fujs.

Sobočani so po slavju v Novem mestu ugnali še precej bolj zveneče ime, saj Salonit po tradiciji in vložku spada med četverico najboljših slovenskih klubov.

Fujs je dodal, da je zadovoljen z dvema zmagama, kljub temu pa ostaja nekaj grenkega priokusa po prvi tekmi proti ACH Volleyju, na kateri so imeli možnost osvojiti več, kot pa izgubiti tekmo s 3:0.

»Fantom čestitam za zmago. Tri točke so ostale v Murski Soboti, kar je najbolj pomembno, saj smo igrali proti zahtevnemu nasprotniku.

Kar se tiče igre, pa smo bili kot 'dizel mašina', ki je potrebovala nekaj časa, da se ogreje. Ko smo se postopoma ogreli, pa smo igrali kot namazan stroj,« se je slikovito izrazil strateg Panvite Pomrad.

V soboto s Kamničani

Tudi tokrat je bil najučinkovitejši edini tujec v soboški slačilnici, Connor McConnell. Kanadčan je dosegel 17 točk, tudi tri ase. Zgolj s točko manj je McConnellu sledil Jakob Rojnik, dvomestno število točk je vknjižil še Dino Vinkovič.

Sobočani so z drugo zmago na lestvici ujeli prav Salonit Anhovo, s popolnim izkupičkom se lahko pohvalita zgolj ACH Volley in Merkur Maribor.

V četrtem krogu prvenstva v Murski Soboti gostuje še eno veliko ime. Kamniški Calcit Volley je po dveh porazih - Gorenjci so se merili z ACH Volleyjem in Merkur Mariborom - včeraj ugnal Krko.

»Najprej se moramo poveseliti zmage, v ponedeljek pa bomo pričeli razmišljati o Calcitu. Pogovarjamo se tudi o tem, kako dobro začeti tekmo.

Nekaj stvari še imamo za postoriti, prvenstvo pa je še dolgo. Ekipe so močne in izenačene, zato nas čaka še veliko dela. Na vsaki naslednji tekmi bo potrebno držati nivo in dati vse od sebe,« se je proti soboti ozrl Fujs.

Sobotni obračun v dvorani Osnovne šole I se bo pričel ob 18. uri. Lahko Panvita Pomgrad preseneti še Kamničane?