Muraši so se v Fazaneriji danes pomerili z Olimpijo.

Po razburljivem sredinem četrtfinalu Pokala Slovenije so nogometaši Mure danes prestali še en zahteven obračun. V goste je namreč prišla Olimpija, ki je te dni v izjemni formi.

Moštvi sta se nazadnje pomerili 24. avgusta letos, v srečanju sedmega kroga PLTS pa se je srečanje končalo z remijem 1 : 1. V lanski sezoni je Olimpija dobila dve srečanji, dvakrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

Pred tekmo je Olimpija s 33 točkami bila na prvem mestu lestvice, za njo Maribor z 31. točkami. Tretje mesto sta si medtem delila NŠ Mura in Aluminij s po 28 točkami.

Ante Šimundža, ki se je s svojimi varovanci v sredo veselil napredovanja v polfinale Pokala Slovenije, je dejal, da so njegovi nogometaši dovolj dobro pripravljeni, da se zoperstavijo gostom.

Tudi tokratni derbi je seveda pritegnil izjemno število gledalcev. Srečanje je sodil Damir Skomina, kot stranska sodnika pa sta mu pomagala Matej Žunič in Manuel Vidali. Za goloma sta bila Matej Jug in Mihael Antić.

Muraši so zasluženo osvojili veliko zmago ter iz že osme zaporedne tekme izšli neporaženi. S tem so se v številu točk izenačili z drugouvrščenim Mariborom, od zeleno-belih pa jih ločita le dve točki. Prvi polčas sicer ni dal zadetkov, je pa zato drugi polčas bil veliko bolj pester.

Na začetku tekme je bolje kazalo gostom, ki so eno večjih priložnosti imeli v 10. minuti, ko je najboljši strelec lige Ante Vukušić s slabih desetih metrov zadel vratnico. Štiri minute pozneje je poskušal še Luka Menalo, ki je z glavo meril previsoko.

Nato se je počasi začela prebujati tudi Mura. V 34. minuti se je že močno približala zadetku, a je Nino Kouter zatresel vratnico Ljubljančanov.

V drugem polčasu so Murini navijači pripravili več kot petminutni ognjemet, ki je, kot kaže, podžgal domačo ekipo in jo ponesel do vodstva v 65. minuti. Po podaji Šušnjare je vratarja Nejca Vidmarja z natančnim strelom prekosil Amadej Maroša. Nevaren odgovor Olimpije je nedolgo zatem uspešno nevtraliziral Matko Obradović.
Črno-beli so v 70. minuti povečali svojo prednost, ko je mrežo zatresel Samardžić za rezultat 2:0. Devet minut pozneje pa je padel še tretji zadetek, ob katerem je Fazanerijo preplavila prava evforija. Matic Maruško je s strelom z glavo dobro izkoristil podajo z desne strani.

Gostje so zaostanek nekoliko zmanjšali le v 89. minuti, z enajstmetrovko najboljšega strelca, Vukušića. Tekma se je tako končala z rezultatom 3:1 in velikim slavjem črno-belih.

Mura bo v 17. krogu v nedeljo gostila Aluminij, medtem ko Olimpija pričakuje obisk sežanskega Tabora.