Pomurski kickboxer Tilen Džafič uspešen v svetovni konkurenci v Sarajevu.

V Bosni in Hercegovini, v Sarajevu je od 19. do 27. oktobra potekalo 22. svetovno prvenstvo v kickboxingu za ring disciplini low kick in K-1 ter tatami disciplino light contact. Na samem prvenstvu je sodelovalo kar 754 tekmovalcev iz 58 držav.

Barve slovenske reprezentance (KBZS) je zastopal tudi član Kickboxing kluba Murska Sobota, Tilen Džafić.

Tilen je v svoji kategoriji -63.5 kilogramov (low kick) med 22 tekmovalci v prvi borbi premagal Kazahstanca, žal pa izgubil borbo za polfinale proti Portugalcu. Tako je Tilen osvojil 5.-8. mesto.

Omeniti sicer velja, da ring discipline v kickboxingu veljajo za najtežje, saj je konkurenca največja.