Odbojkarji Panvite Pomgrad na zadnji tekmi v letu 2021 prekinili niz porazov in v tesnem obračunu po petih nizih premagali kranjski Triglav.

Prekmurski prvoligaš se v skoraj enomesečni premor podaja z lepo popotnico. Sobočani so v 12. krogu odbojkarskega prvenstva s 3:2 ugnali Kranjčane.

Dvoboj pred okrog 70 gledalci je ponudil pet nizov, prvega so dobili Gorenjci, a so gostitelji odgovorili s preobratom in povedli z 2:1. Podaljšani četrti niz se je razpletel v korist Triglava, odločilni peti pa je pripadel Panviti Pomgrad.

Pri domačih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Branislav Radović, dve manj so zbrali Connor McConnell, Jakob Rojnik in Urban Fužir. Pri Triglavu sta dvomestno število točk dosegla Janko Bregant (16) in Andrej Zupan Štembergar (14).

Sobočani so se po sedmih zaporednih zmagah razveselili pete ligaške zmage, s 14 točkami pa ostajajo na petem mestu državnega prvenstva.

PANVITA POMGRAD - HIŠANAKOLESIH TRIGLAV 3:2 (19:25, 25:22, 25:14, 26:28, 15:13)

PANVITA POMGRAD: Vinkovič 4, McConnell 15, Drvarič 6, Radović 17, Rojnik 15, Lakner, Bedrač 9, Fužir 15, Novak, Hafner, Grabar, Vrabl, Vori. Trener: Dejan Fujs.
HIŠANAKOLESIH TRIGLAV: Ibrišimovič 5, Pušnik, Nanut 8, Tučen 7, Bregant 16, Godnič 4, Snedec, Mali 3, Štembergar-Zupan 14, Šikanič, Maček 3, Kumer, Libnik, Fajfar. Trener: Sašo Rop.

Uvodni niz Kranjčanom

Triglav, ki je imel po 11 krogih na svojem računu dve zmagi, je v soboški dvorani dobil prvi niz dvournega spopada. Niz je bil vse do 16. točke izjemno izenačen, Gorenjci pa so se nato uspeli odlepiti.

Sobočanom v zaključku prvega niza ni pomagala niti menjava Jakoba Rojnika z Urbanom Fužirjem. Kranjčani so po izidu 19:21 dosegli štiri zaporedne točke in mirno osvojili prvi niz.

Fužir je nato pričel tudi drugi niz, Rojnik pa je v končnici le-tega zamenjal Urbana Drvariča in poskrbel za izenačenje v nizih. Sobočani so vodili večji del drugega niza, v zaostanku pa so se znašli šele pri izidu 18:19.

Tedaj je Dejan Fujs reagiral z dvema pol minutama odmora, ki pa nista povsem zalegli. Gostje so namreč nato vodili tudi z 19:21, Rojnik pa je po vstopu z asom izenačil na 21:21 in pričel pot do zmage s 25:22.

V četrtem izgubili dobljeni niz

Domača ekipa je v tretjem nizu zagospodarila na parketu, po začetnem udarcu Branislava Radovića pa se je odlepila na vodstvo s 14:10. Gostitelji te prednosti niso več izpustili iz rok, Kranjčani pa so seriji napak vknjižili le še štiri točke.

Četrti niz je bil precej bolj izenačen, nobena od ekip pa si do končnice ni priigrala več kot dveh točk prednosti. Urban Fužir je z uspešnim napadom izenačil na 21:21, po treh zaporednih točkah pa so imeli Sobočani na pladnju zmago in tri točke.

Žilavi Gorenjci se niso predali, Sobočani so zapravili kar štiri zaključne žoge. Dvoboj se je po podaljšani igri in  zmagi Triglava s 26:28, zadnjo točko je dosegel Andrej Zupan Štembergar, prevesil v peti niz.

Odločilni niz so z uspešnim blokom Janija Godniča bolje pričeli Kranjčani, ki so ob zamenjavi strani vodili s 7:8. Po asu Urbana Fužirja so Sobočani povedli z 9:8, Triglav pa nato ni več vodil. Odločilno točko za zmago s 15:13 je prispeval Žan Bedrač in gostitelji so osvojili dve točki.

Tesni zmagi ne gledajo v zobe

»Zelo enakovredna tekma, ki smo jo na srečo na koncu dobili s 3:2. Imeli smo priložnost že za zmago s 3:1, a tega nismo izkoristili. Zmagi se ne gleda v zobe in veseli smo, da smo premagali zelo trdega nasprotnika iz Kranja,« je po razburljivem obračunu dejal Dejan Fujs.

Strateg soboškega kluba je bil po seriji porazov zadovoljen predvsem s točkami, z zmago pa je Panvita Pomgrad ostala na petem mestu lestvice in povečala prednost pred zadnjeuvrščenima ekipama.

Črnuče in Triglav imata na svojem računu šest točk, prav Ljubljančani pa bodo prvi tekmec Prekmurcev po prazničnem tekmovalnem premoru.

»Dosedanji del prvenstva smo zaenkrat na povsem realnem mestu na lestvici, za kaj več pa bomo morali pokazati nekaj več, če hočemo med štiri ekipe v Sloveniji.

Do 15. januarja in naslednje tekme imamo dovolj časa, čakajo nas pripravljalne tekme, da bo motivacija za prvo tekmo v naslednjem letu proti Črnučam maksimalna. Sicer pa premora za nas ne bo.

Ekipa nadaljuje s treningi, bodo pa fantje dobili tri dni premora tako za božične kot novoletne praznike,« še pravi Fujs.

Bodo Sobočani leto 2022 odprli še z eno zmago?