Sobočani v četrtem krogu odbojkarskega prvenstva niso uspeli presenetiti Kamničanov. Aktualni pokalni prvaki so slavili z 1:3. Pomurski obračun Pucončank in Ljutomerčank so dobile slednje.

Odbojkarji Panvite Pomgrad so v četrtem krogu državnega prvenstva doživeli drugi poraz, v Murski Soboti so se veselili Kamničani. Ljutomerčanke so z 0:3 premagale Pucončanke.

Sobočani, ki so v prejšnjem krogu presenetili Salonit iz Anhovega, so uvodna niza izgubili na 19. točki, precej bolje pa so se Calcitu upirali v nadaljevanju dvoboja.

Kamničani so v prvem nizu pobegnili na 10:14, čeprav so se domačini približali na 18:20, pa gostje prednosti niso več izpustili iz rok. V končnici so z delnim rezultatom 1:5 suvereno dobili uvodno dejanje dvoboja.

Sobočani so imeli tudi v drugem nizu težave s sprejemom začetnega udarca Kamničanov, ki so povedli s 4:7. Sledil je preobrat gostiteljev, ki so na krilih Branislava Radovića vodili z 8:7, a se je nato ustavilo. Gostje so znova pobegnili na 10:14 in drugi niz mirno pripeljali h koncu.

Zmaga v tretjem nizu

Četa Dejana Fujsa se je pobrala v tretjem nizu, ki ga je po tesnem boju dobila na razliko s 26:24. Sobočani so v zaključku niza zaostajali z 18:20, po tesnem nadaljevanju pa je niz odločil Jakob Rojnik, ki je najprej zaključil napad za zaključno žogo in nato s servisom še dokončal delo.

Tudi zadnji niz je postregel z izenačenim bojem, domači odbojkarji pa so vodili z 22:20, a so Kamničani pod taktirko trenerja Matije Pleška prišli do preobrata in vknjižili zasluženo zmago.

PANVITA POMGRAD - CALCIT VOLLEY 1:3 (19:25, 19:25, 26:24, 23:25)
PANVITA POMGRAD: Vinkovič 13, McConnell 14, Drvarič 1, Radović 11, Rojnik 20, Lakner 1, Bedrač 3, Fužir, Novak, Hafner, Grabar, Vrabl in Vori (oba libero). Trener: Dejan Fujs.
CALCIT VOLLEY: Kos, Bregar 10, Purič 14, Kosmina 21, Gasparini, Klobučar 18, Siirila 4, Brulec 2, Beravs 1, Mujanović, Pavlović, Hribar in Plot (oba libero). Trener: Matija Pleško.

Fujs opozoril na slab začetek

Kamničani, ki so sezono odprli s porazoma proti ACH Volleyju in Merkur Mariboru, so v Murski Soboti vknjižili še drugo zmago.

Pri gostih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Jan Kosmina, tri manj je dodal reprezentant Jan Klobučar. Pri domačem moštvu je z 20 točkami izstopal Jakob Rojnik, Connor McConnell jih je zbral 14, eno več kot Dino Vinkovič.

Soboški strateg Dejan Fujs, ki je že po zadnji zmagi nad Salonitom priznal, da so njegovi varovanci potrebovali nekaj časa za pravi ritem, je po porazu izpostavil slab začetek dvoboja:

»Spet smo imeli težave z začetkom tekme in to smo proti Kamniku prenesli še v drugi niz, kjer nismo igrali na ravni tako kot znamo. In zato se nam v četrtem nizu ni izšlo, da bi tekmo podaljšali v peti niz.

V četrtem nizu smo namreč sami zapravili priložnost za zmago in zato je Kamnik to tekmo dobil. Zdaj nas čaka težko gostovanje v Kranju in res škoda, da smo ostali brez točk proti Kamniku, saj smo spet začeli igrati prepozno.«

Ljutomerčanke slavile v Puconcih

MUREXIN KEMA PUCONCI - LJUTOMER 0:3 (13:25, 14:25, 4:25)
MUREXIN KEMA PUCONCI: Lang, Lovrenčec, Škraban, Vnuk, Malok, Kuplen, Šadl, Cigut, Gönter, Novak, Grizold. Trener: Sebastijan Lenarčič.
LJUTOMER: Banfi, Šijanec, Horvat, Makoter, Pintarič, Stankovič, Ana Kolmanič, Krajcar, Anja Kolmanič, Mikl, Oletič, Sužnik. Trener: Bojan Novak.

V 1.B državni odbojkarski ligi za ženske so konec tedna odigrali tekme petega kroga. Za točke sta se udarili tudi ekipi Murexin Keme Puconci in in Ljutomera, zasedba iz prleške prestolnice pa je prišla do gladke zmage.

Izkušenejše Ljutomerčanke so slavile z 0:3 v nizih, vse tri pa so dobile z debelo razliko. Gostujoča ekipa je ob devetih asih s pridom izkoristila tudi veliko število napak v domačih vrstah in na ta način osvojila kar 27 točk, domačinke le 12.

Karmina Sužnik je zbrala 12 točk, deset jih je k zmagi dodala Ana Kolmanič. Ljutomerčanke so se razveselile druge zmage v letošnji sezoni, s sedmimi točkami pa zasedajo peto mesto osemčlanske lige.

Mlada zasedba iz Puconcev še čaka na prve točke.