FOTO: Jan Vitez
Slovesno podelili priznanja izjemnim športnikom v soboški občini.

V dvorani Gledališča Park Murska Sobota je danes potekala prireditev Športni dosežki 2018, na kateri so se poklonili vrsti izjemnih športnikov v Mestni občini Murska Sobota ter nagradili njihove dosežke v minulem letu.

»Športna dejavnost je pomembna za blaginjo prebivalcev Mestne občine Murska Sobota. Zaradi vpliva na razvoj mladega človeka in s tem tesno povezanega oblikovanja zdravega življenjskega sloga ter pridobivanja socialnih kompetenc predstavlja športna dejavnost otrok in mladine v naši občini prednostno vsebino letnega programa športa v MOMS, prav tako pa je izjemnega pomena redna športno rekreativna dejavnost odraslih, ki ne sme podleči diskriminaciji na podlagi socialno-ekonomskega statusa.

Letošnja podelitev Športnik leta ima še poseben pomen in je še posebej slavnostna, saj se približujemo pomembnemu dogodku, v letu 2020 naša občina obeležuje 100. obletnico organizirane športne dejavnosti,« so zapisali v MOMS.

Na dogodku so razglasili najboljše športnice in športnike v občini, najboljše v invalidskem športu, najboljše klube in društva med ekipnimi in posamičnimi športi, najboljšo šolo ter najboljše športnike in športnice v šolskih tekmovanjih.

Priznanja so iz rok župana Mestne občine Murska Sobota Aleksandra Jevška tako prejeli:

Najboljše športnice v Mestni občini Murska Sobota 2018

•    Urška Martinec – atletika
•    Maja čopi – gimnastika (Društvo za športno rekreacijo Murska Sobota, državna reprezentantka)
•    Blaža Čeh – košarka (Ženski košarkarski klub Pomurje, državna reprezentantka)

Najboljši športniki v Mestni občini Murska Sobota 2018

•    Alen Kozar – nogomet (Nogometna šola Mura)
•    Gorazd Flisar – odbojka (Panvita Pomgrad)
•    Jure Sočič – strelstvo (Športno strelsko društvo Murska Sobota)

Priznanja za vrhunske športne dosežke 2018

•    Alenka Artnik – potapljanje, svetovni razred (Potapljaško društvo Murska Sobota)
•    Adrian Gomboc – judo, svetovni razred (Judo klub Bežigrad)
•    Boštjan Maček – strelstvo, svetovni razred (Strelsko društvo Trap Štefan Kovač)
•    David Habat – rokoborba, svetovni razred (Rokoborsko društvo Sobota)

Najboljše športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med posamičnimi športi 2018

•    Rokoborsko društvo Sobota
•    Športno strelsko društvo Murska Sobota
•    Društvo za športno rekreacijo sekcija gimnastika

Najboljše moške športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med kolektivnimi športi 2018

•    Društvo Nogometna šola Mura
•    Odbojkarski klub Pomurje Deset
•    Rokometni klub Pomurje Murska Sobota

Najboljše ženske športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med kolektivnimi športi 2018

•    Ženski odbojkarski klub Sobota
•    Ženski košarkarski klub Pomurje
•    Kegljaški klub Radenska – ženska ekipa

Dosežki na področju športa invalidov 2018

•    Marino Kegl – tenis
•    Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Murska Sobota

Najboljši športniki v šolskem športu 2018

•    Blaž Küplen – judo (Osnovna šola I Murska Sobota)

Najboljše športnice v šolskem športu 2018

•    Mia Žekš – košarka(Osnovna šola III Murska Sobota)

Najboljši rezultati v šolskem športu 2018

•    Osnovna šola I Murska Sobota
•    Osnovna šola III Murska Sobota
•    Osnovna šola IV Murska Sobota, šola s prilagojenim programom

Nekaj utrinkov s slavnostne podelitve, ki so jo pripravili Mestna občina Murska Sobota, Športna zveza Murska Sobota ter Zavod za kulturo, turizem in šport Murska Sobota, smo za vas zbrali v spodnji fotogaleriji.

FOTO: Jan Vitez

S spleta

Komentarji (2)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
vladop (nepreverjen)

Prireditev je bila dobro predstavljena in vse čestitke športnikom za njihove uspehe !

tutas (nepreverjen)

Kaj je tako pomembnega naredil Kozar, da je lahko športnik Pomurja, ali pa samo zaradi tega ker je član Mure .

Starejše novice