Za slovenskimi drugoligaši so srečanja 28. kroga. Oba pomurska prestavnika sta bila tokrat poražena.

Beltinci so v 28. krogu gostovali pri vodilni ekipi prvenstva, ki si kiksa v boju za prvo ligo ne sme privoščiti. To se na koncu tudi ni zgodilo, Ljubljančani so slavili s 3 : 1, potem ko so mrežo Beltinec zatresli Mitja Križan, Jaka Ihbeisheh in Marko Dabro. Častni zadetek za "žute" je dosegel Jan Kristl.

Tudi Lendavčani so gostovali pri ekipi, ki se bori za prvoligaško vstopnico, pri Taborju iz Sežane. Nafta je preko Bence Grabanta povedla v peti minuti srečanja, domači pa so s pomočjo Papa Ibou Kebeja rezultat obrnili sebi v prid. Najboljši strelec Sežane je najprej zadel v 27. minuti, zmago domačih pa je potrdil v 89. minuti.

Dva kroga pred koncem prvenstva se Nafta nahaja na šestem mestu, Beltinci so deveti. Boj za prvo mesto kot kaže dobiva Bravo, ki ima dva kroga pred koncem tri točke prednosti pred Tabor Sežano.