Na prvi tekmi predtekmovanja je slovenska hokejska reprezentanca premagala reprezentanco ZDA s 3:2 (0:1, 0:1, 2:0; 1:0).

Slovenci so v Pyeongchangu dočakali naslednjo olimpijsko tekmo, kjer so ZDA po podaljšku, ko je zadel kapetan Jan Muršak, premagali. Tekmo so pričeli pogumno in kmalu pokazali, da se ne mislijo samo braniti. Takoj v uvodnih minutah je vratar Gašper Krošelj imel že ogromno dela, zagotovo več kot nasprotni Ryan Zapolski, vendar je nevarni akciji Chrisa Burqueja in Ryana Donata ustavil, poroča STA.

Akcijo je pričel Rok Tičar, odbiti plošček pa Je pred vrati prišel do branilca Sabahudina Kovačeviča. Ameriški vratar je bil ob strani gola, ta je bil prazen, toda pot ploščku v mrežo je s telesom preprečil branilec Noah Welch. Ves čas, kljub ameriškemu pritisku, je Krošelj kazal, da je ta večer njegov, vendar pa je klonil pod natančno podajo izza gola Briana O'Neala, ki je poskrbel za vodstvo ZDA.

Tako je bilo tudi nadaljevanje, Američani so pritiskali s streli, Krošelj pa je pokazal nekaj odličnih obramb, sploh v 25. minuti, ko je ubranil nevaren strel Matta Gilroya. Na slovenski strani je dvakrat zapretil prvi napad, najprej je po akciji Jana Muršaka Janu Urbasu ameriški vratar strel ubranil, Muršak pa je pozneje ob igralcu manj tekmecem ušel v protinapad, toda zmanjkalo mu je prostora za dober zaključni strel.

V začetku zadnje tretjine so odločno krenili v lov na Američane - najprej sta bila nevarna Žiga Jeglič in Robert Sabolič, potem pa je v 46. minuti Blaž Gregorc zelo natančno meril, pred golom je pogled vratarju zakrival Urbas in plošček je zašel v mrežo.

Slovenci so iskali priložnosti za priključek, pri tem pa v obrambi puščali več prostora. A Krošelj je bil razpoložen, večkrat je odlično posredoval, še posebej ob samostojnem prodoru Troya Terryja deset minut pred koncem.

Bolj ko se je bližal konec tekme, bolj nevarni so bili Slovenci. Po začetku predzadnje minute je Slovenija zaigrala brez vratarja in nekaj minut pozneje je za premor in zadnji posvet zaprosila slovenska klop. Manj kot četrt minute pozneje je Muršak izenačil in izsilil podaljšek. Po zgolj 38 sekundah dodatnega dela igre je drugič udaril Muršak in poskrbel za veliko veselje v slovenskem taboru.

Slovenija bo imela na igrah zdaj en dan premora, v petek pa jo v večji olimpijski dvorani Gangneung čaka dvoboj z olimpijsko selekcijo Rusije, ki bo ob 16.40 po korejskem oziroma ob 8.40 po slovenskem času.