Drugi krog državnega prvenstva v drugi rokometni ligi je prinesel slavje soboških rokometašev.

RK Pomurje - RK Ajdovščina 30 : 25 (16 : 13)

Rokometaši Pomurja so po remiju v prvem krogu, sedaj prišli tudi do prve zmage. Na domačem igrišču so bili boljši od Ajdovščine, ki je srečanje v Murski Soboti začela zelo slabo. Domači so namreč povedli s 4 : 0, v uvodnih minutah je blestel predvsem Marko Jankovič, ki je dosegel tri od prvih štirih zadetkov. Gostje so nato zaigrali bolje, rezultat pa je bil izenačen na 7. Toda nato so na plin ponovno stopili domači in s šestimi zaporednimi zadetki prišli do razlike, ki jim je omogočala mirnejše nadaljevanju. Do konca prvega polčasa se je razlika sicer stopila na tri zadetke.

V začetku drugega dela so se gostje nevarno približali na zgolj zadetek zaostanka, toda podobno kot v prvem delu, so jim soboški rokometaši nato ponovno ušli na šest zadetkov prednosti in v drugo te prednosti niso več izpustili iz rok. V soboto bo v Murski Soboti gostovala ekipa Metlike.