RK Pomurje - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 27:28 (14:16)

V 15. krogu 1.B državne rokometne lige za moške so rokometaši Pomurja bili zelo blizu osvojitvi svoje druge točke. V zadnjih sekundah tekme niso uspeli zadeti in v dvorani Osnovne šole III Murska Sobota je ekipa Škofljice z rezultatom 28:27 dosegla svojo 13. in 14. točko.

Gostje iz Škofljice so prišli kot favoriti, saj so bili pred tekmo na 9. mestu. Že v začetku so si priigrali manjšo prednost (7. minuta, 3:5), vendar so domači v 10. minuti najprej izenačili na 5 in v 12. minuti drugič povedli s 7:6. V začetni fazi tekme sta sodnika naredila tekmo zelo živčno, kar so gostje izkoristili in z delnim izidom 1:7 v 22. minuti povedli z najvišjo prednostjo na tekmi 8:13. Tudi minuta odmora domačega trenerja Potočnjaka v 21. minuti ni veliko pomagala.

Pomurci so se zbrali in med 22. in 26. minuto naredili delni izid 5:1 ter se vrnili v igro z rezultatom 13:14. Rezultat polčasa je bil 14:16 za goste, do tedaj pa so si domači rokometaši nabrali že 12 minut izključitev.

Dramatična končnica

V drugem polčasu so gostje znova povedli za +4 (14:18), prednost 3, 4 zadetkov so držali do 51. minute, ko so domači s tremi zaporednimi zadetki v 4 minutah pripeljali tekmo do dramatične končnice. V zadnjo minuto sta ekipi vstopili z rezultatom 26:27.

Naprej so zadeli gostje za 26:28, vendar so domači hitro znižali na 27:28. Gostujoči trener Cvijič je 42 sekund pred koncem vzel tretjo minuto odmora in svojim igralcem dal napotke za zadnji napad, ki pa na srečo domačih ni uspel. Nekaj sekund pred koncem so gostje naredili grob prekršek nad Bombekom in ostali sta dve sekundi do konca srečanja. Ekipa Pomurja s strelom z 10 metrov žal niso zadeli cilja in ostalo je pri rezultatu 27:28.

Rokometaši Pomurja tudi tokrat niso nastopili v popolni postavi, saj so manjkali Gregorec, Jankovič in Černela. Vrnil se je Prosenjak.

RK Pomurje: Osterc 8, Bombek 7, Štumpf 4, Hedl 4, Žižek Cvetko 3, Kozelj 1, Pintarič, Falež, Vajda-Ornik, Zver, Hameršak, Topolovec, Škrjanec 2 obr., Vild Marič 3 obr., Prosenjak 3 obr.

Izključitve: RK Pomurje 16 minut, ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 12 minut

7-metrovke: RK Pomurje 2/2, ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 7/7

Pomurje v naslednjem krogu sicer odhaja na Ptuj k Dravi, naslednja domača tekma pa se obeta v soboto 23. februarja, ko se bodo pomerili z vodilno ekipo Slovenj Gradca.