Slovenska članska strelska odprava ni posegla po zvezdah na letošnjem svetovnem prvenstvu v italijanskem Lonatu. Za najboljši izid je poskrbel Boštjan Maček, ki je v trapu zasedel 27. mesto, potem ko je zadel 117 letečih tarč.

V polnem sijaju je zato zablestel njegov sin Rene, ki je v mladinski konkurenci osvojil bronasto kolajno.

Slovenija je v ekipni konkurenci - nastopilo je 40 reprezentanc - zadela 346 glinastih golobov in osvojila končno osmo mesto. Z novim svetovnim rekordom je slavila Italija (367) pred Kuvajtom in Veliko Britanijo (obe 363).

Edina slovenska predstavnica v članski konkurenci Jasmina Maček je dvodnevno tekmo v mestecu ob Gardskem jezeru končala na 42. mestu, potem ko je zadela 106 letečih tarč.

V mladinski konkurenci "eksplodiral" Rene Maček

V petih serijah zadel 118 od 125 letečih tarč, v velikem finalu najboljših šestih tekmovalcev iz kvalifikacijskega dela tekmovanja pa je osvojil odličje bronastega leska (36). Pred mladim Prekmurcem in varovancem svojega očeta sta se uvrstila le zlati Brazilec Leonardo Lustoza (45) in srebrni Finec Matias Koivu (42).