V sedmem krogu 1A. DOL sta se v soboto zvečer v Zeleni dvorani v Puconcih pomerili domača ekipa Roto - Kema Puconci in gostujoča ekipa SIP Šempeter. Tekmo so dobile gostje iz Šempetra z rezultatom 0:3.

Odbojkarski obračun, ki se je končal z zmago gostij, si je ogledalo 90 gledalcev. Sodila sta ga Smiljan Groznik in Miha Oman.

Ekipi sta nastopili v naslednji sestavi:

Roto-Kema Puconci: Nuša Svetanič, Dona Vinkovič, Iva Škraban, Kristina Kerbler, Diana Oletič, Ana Vilfan, Adela Pintarič, Tasia Šadl, Nina Kovač, Michelle Oletič, Veronika Mikl, Tina Gjergjek

SIP Šempeter: Mojca Božič, Nina Praunseis, Nuša Podbregar, Maja Forštnarič, Anastazija Žnidar, Petra Vrhovnik, Tali Lekše, Anja Mazej, Jerneja Lakovšek

Tina Vrabl, trenerja Roto-Kema Puconci, je bil po tekmi naslednji: »Mislim, da sem že stokrat ponovil v letošnji sezoni, da spet lahko igramo in celo vodimo cel prvi niz, mamo nastavljene stvari, punce so se držale dogovora kot je treba celoten prvi niz ampak na koncu nimamo, ne bom povedal sreče ampak poguma, da bi zaključili, naredili tisto piko na i, ki jo potrebujemo, da dobimo prvi niz in bi tekma potekala najverjetneje drugače. Lahko samo čestitam puncam iz Šempetra za prikazano predstavo. «

Beno Božič, trener SIP Šempeter, pa je ob zmagi povedal: »Zadovoljni smo z osvojenimi tremi točkami. Vedeli smo, da nas čaka težka tekma. Težko se je bilo pobrati predvsem po izidu pokalne tekme, kjer smo bili blizu uspeha, da izločimo ekipo Nova KBM Branik. Igra danes ni navdušila ampak tekme tu v Puconcih so tradicionalno težke in ne preveč kvalitetne.«