Vir: ndbeltinci.net
V Lendavi sta se danes pomerili ekipi Beltincev in Nafte, Beltinci izničili zaostanek dveh golov.

Prekmurski derbi v Lendavi je postregel s pravo poslastico.

Lendavčani so gostili nogometaše Beltincev, ki so v prejšnjem krogu premagali favorizirano Gorico. Nogometaši Nafte pa se izredno dobro znajdejo pred domačimi gledalci,saj so Lendavo neporaženi zapuščali le Brici. Se pa nekoliko slabše znajdejo na gostovanjih. Za današnji dvoboj se je, kljub relativno veliki razliki na lestvici, pričakovalo, da bo izredno trd in izenačen, Beltinci so na zadnji tekmi proti Nafti slavili z 1:0.

Nafta 1903 - Beltinci Klima Tratnjek 2 : 2 (1 : 0)
(Jaka Bizjak 33', Vedran Vinko 53', Vito Mörec 74', Patrik Raduha 90')

Tekmo so bolje odprli domači in tudi polčas dobili po zadetku Jake Bizjaka v 33. minuti srečanja. Ko je na začetku drugega polčasa vodstvo povišal Vedran Vinko, je bilo za pričakovati, da bodo tri točke ostale v Lendavi. Nato pa je najprej Vito Mörec po hitro izvedeni akciji znižal zaostanek na en gol v 74. minuti srečanja. Nogometaši Beltincev so krenili po še en gol in ga tudi dosegli čisto ob koncu srečanja, ko je že v sodnikovem podaljšku zadel Patrik Raduha. Žuti so imeli v zadnji akciji še eno izjemno priložnost za popoln preobrat, ampak je sodnik upravičeno njihov gol zaradi prepovedanega položaja razveljavil.