Ta konec tedna je ponovno prinesel dobre rezultate pomurskih judoistov.

Četrtega pokala v Žireh so se udeležili judoisti Judo kluba Murska Sobota in Judo kluba Lendava. Na mednarodnem turnirju je sodelovalo 79 tekmovalk in tekmovalcev iz 18 klubov iz Slovenije.

Klemen Vinkovič iz Judo kluba Murska Sobota je v kategoriji do 50 kilogramov osvojil prvo mesto, podobno je uspelo tudi Maticu Klemenčiču v kategoriji do 55 kilogramov. Oba sta nastopila v starostni kategoriji do štirinajstega leta.

Dve prvi mesti sta osvojili tudi članici Judo kluba Lendava. Ria Gabor je slavila v kategoriji do 44 kilogramov, Vanessa Tkalec pa v kategoriji do 63 kilogramov. V starostni kategoriji do dvanajstega leta je Domen Tian Horvat osvojila drugo mesto v kategoriji do 50 kilogramov.

Trikrat med prvimi tremi

Tekmovalci Judo kluba Murska Sobota so se udeležili tudi turnirja v Vojniku. V starostni kategoriji do desetega leta je Urban Klarič dosegel prvo mesto, Luka Smodiš je bil drugi, Ben Kokol pa tretji.