Beltinčanke so včeraj v Športnem parku Lendava ugnale bratislavski Slovan z rezultatom 4:2.

Zadetek, ki so ga Beltinčanke prejele v 9. minuti je že dve minuti kasneje izničila Evelina Kos, ki je bila po kotu najspretnejša pred golom Slovana. V 17. minuti pa so slovenske prvakinje tudi povedle, Conjarjeva je izkoristila dolgo podajo v napad in po preigravanju s 15 metrov popeljala domačinke v vodstvo.

Izključitev kapetanke, gol gostujoče ekipe z igralko manj

Ko se je že zdelo, da se bo srečanje zaključilo v korist Pomurk – gostujoča kapetanka Alexandra Holla si je v 63. minuti prislužila drugi rumeni karton in predčasni odhod v slačilnico - je v 76. minuti Kovalova zatresla domačo mrežo in izenačila rezultat na 2:2. Sledil je hiter odgovor in novo vodstvo Beltinčank, Tjaša Tibaut je s strelom z leve strani zadela gol Slovana.

V 85. minuti je rezultat na 4:2 povišala Špela Kolbl. V nadaljevanju smo spremljali nekaj grobih akcij Slovakinj, ki so si tako prislužile še drugi rdeči karton, Pomurke pa so dobile že drugo tekmo. V nedeljo jim zadostuje že neodločen izid s Zürichom za vstop v Ligo prvakinj.

ŽNK Pomurje - Slovan Bratislava 4 : 2

E.Kos (11'), Conjar (17'), Tibaut (80'), Kolbl (85'); Šurnovska (9'), Kovalova (76')