Danes se je začel tudi nogometni ples v prvi ženski slovenski nogometni ligi.

ŽNK Telemach GMT Beltinci - ŽNK Olimpija Ljubljana 3 : 2 (1 : 1)
Kolbl 5., 75., Hofman 87.; Kralj 27., Milović 73.

V beltinskem Športnem parku je bil danes odigran prvi krog v 1. SŽNL. Ta je že uvodoma ponudil derbi med nogometašicami ŽNK Telemach GMT Beltinci in ljubljansko Olimpijo.

Tekmo so bolje začele domače nogometašice, ki so že v peti minuti srečanja povedle z 1 : 0, v polno je merila Špela Kolbl. Gostje so do izenačenja prišle v 27. minuti, ko se je pred domačo vratarko sama znašla Barbara Kralj, jo preigrala in žogo poslala v prazno mrežo.

V nadaljevanju najprej šok za domače. V 73. minuti samostojen prodor Ane Milović, ki je gostjam prinesel vodstvo. Toda že v naslednji minuti izenačenje v Beltincih, ponovno je lepo po desni strani žogo v prostor dobila Špela Kolbl, ki je merila ob prvi vratnici in izid poravnala.

Popoln preobrat pa je sledil v 87. minuti, ko je Neli Hofman v kazenskem prostoru prejela lepo podajo, žogo pa neubranljivo poslala za mrežo gostujoče vratarke. Pomurke so tako na najboljši možen način odprle novo sezono.