ŽNK Pomurje se je v zadnjem krogu kvalifikacij lige prvakinj v Beltincih pomeril proti škotskemu Hibernianu. Potem ko so v prvih dveh krogih izgubile proti Hibernianu ter premagale Nike, so Pomurke danes nujno potrebovale zmago z vsaj dvema goloma razlike, a se žal ni izšlo.
Tekma se je končala z 1:2 (1:2) za Škotinje, varovanke Nuše Ladinek pa so tako v skupini 3 osvojile končno tretje mesto.
Gostje so povedle že v sedmi minuti in prednost še povečale z zadetkom v 36. minuti, ko je za 2:0. Malo pred koncem polčasa je Anji Prša uspela enajstmetrovka, s čimer so domačinke zmanjšale zaostanek, a so Hibernianu vendarle morale priznati poraz.
V šestnajstino finala se je sicer prebil škotski predstavnik kot zmagovalec skupine, medtem ko je drugo mesto v skupini zasedel Cardiff, ki je v Murski Soboti s 5:1 odpravil Nike, piše STA.
FOTO: Jure Banfi