Mura bo evropsko jesen potrjevala na povratni tekmi v Vilni. Prvi spopad z Žalgirisom je skoparil z zadetki, a sta bila tako Ante Šimundža kot povratnik Mitja Lotrič zadovoljna z razpletom srečanja.

Mreži sta mirovali, dvoboj slovenskega in litovskega prvaka bo odločen čez dober teden. Zmagovalec si bo že zagotovil nastop v skupinskem delu evropskih tekmovanj, v taboru črno-belih pa verjamejo, da bo to Mura.

Tako kot v spopadu z bolgarskim Ludogorcem, je tudi včerajšnja tekma z Žalgirisom ponudila dva različna polčasa. Sobočani so se v prvem polčasu še iskali, po odmoru pa so se predstavili v precej boljši podobi.

Šimundža: V prvem polčasu smo živeli nevarno

Ante Šimundža je po prvi tekmi priznal, da je Žalgiris v prvem polčasu izkoriščal prevelike razdalje med linijami v domači zasedbi:

»Za nami je tekmovalna evropska tekma s čvrstim nasprotnikom, za katerega smo vedeli, kako igra. V prvem polčasu smo živeli nevarno, imeli smo tudi nekaj sreče.

V drugem polčasu smo stvari postavili na svoje mesto, kontrolirali igro in nasprotniku nismo dovolili ničesar. Imeli smo dve ali tri situacije, dobili pa smo to, kar smo želeli. Pred povratno tekmo imamo aktiven rezultat.«

Trener Sobočanov je bil zadovoljen, da so njegovi varovanci v nadaljevanju srečanja stopnjevali tempo, obžaloval je zgolj to, da ekipa ni izkoristila katere od priložnosti.

Igra bo prilagojena razpoložljivemu kadru

Mura se je prvič to poletje v mednarodni konkurenci predstavila brez Nina Koutra. Je morda prav on v prvem polčasu manjkal na sredini igrišča?

»Nesmiselno je iskati Nina v igralcih, ki jih imamo. Kopija je slabša od originala. Zagotovo bomo spremenili način igre.

Pomembno je, da iz igralcev, ki v zvezni vrsti igrajo na drugače kot Nino, izvlečemo maksimum in kakovost, da dajo ekipi dodaten impulz. Ne bomo slepo iskali načina igre, ki smo jo imeli,« odgovarja trener Prekmurcev.

Štajerski strokovnjak temu dodaja, da je nesmiselno siliti v nekaj, česar nimaš, iz tistega, kar premoreš, pa je potrebno ustvariti najboljše.

V Vilni na igrišču z umetno podlago

Šimundža je že pred tekmo opozarjal na nevarnost, po večernem spopadu z Žalgirisom pa je poudaril, da so vladarja litovske lige podcenjevali zgolj površni spremljevalci nogometa.

Kot pravi, gre za nasprotnika, ki ima rep in glavo ter svoj način igre, kljub temu pa je premagljiv. Verjame, da se bodo zeleno-beli tudi na svojem igrišču predstavili s podobnim načinom igre.

»Pričakujem zahtevno tekmo, je pa težko spremeniti osnove vsakega posameznika. Morda bo postavitev ekipe drugačna, morda bo tekmo pričel kakšen nov igralec, glede na analizo evropskih tekem pa pričakujem podoben način igre kot nocoj.«

Povratna tekma bo odigrana na igrišču z umetno travnato podlago, v taboru Mure pa temu ne bodo posvečali dodatne pozornosti. Šimundža je prepričan, da se bodo Sobočani hitro prilagodili razmeram za igro.

Lotrič zadovoljen z rezultatom

»V prvem polčasu smo se morda še malo navajali na tekmečev način igre. Preživeli smo, imamo pozitiven rezultat. Verjamem, da bomo s fanti strnili glave in bomo nadaljevali s pozitivnimi rezultati,« je po evropskem debiju v črno-belem dresu dejal Mitja Lotrič.

Povratnik v Mursko Soboto je pred dnevi zaigral že na tekmi z Bravom, včeraj je v igro vstopil v drugem polčasu. Otrok Fazanerije si želi, da bi se čimhitreje vklopil v sistem igre in pomagal ekipi.

»Šel sem iz prvaka, vrnil sem se v prvaka. Lepo je, ko igraš za državnega prvaka, tudi v domačem prvenstvu se nasprotniki drugače pripravijo na tebe, kot prej, ko tako Celje kot Mura nista bila v ospredju.«

Veseli se polne Fazanerije

Po sezoni v nemškem Würzburgu, ki je poleti izpadel med tretjeligaše, se veseli, da Mura igra napadalen nogomet, ob povratku in pričakovanjih javnosti pa si ne ustvarja dodatnega pritiska.

Kot član Kopra in Celja je proti Muri odigral 11 tekem, v sezoni 2018/19 je z golom odločil obračun v Fazaneriji. Zdaj bo znova eden od adutov soboškega kluba, motiva pa ne skriva.

»Željan sem zmag, golov in asistenc, to je moje vodilo za prihodnost. Odlično je, da igramo pred polno Fazanerijo, tega v preteklih letih v drugih klubih ni bilo.

Navijači v Murski Soboti so vselej dvanajsti igralec. Verjamem, da nam bodo v veliki meri pomagali v prvenstvu in evropskih tekmovanjih.«

Mitjo in soigralce nova preizkušnja čaka že konec tedna, v nedeljo bodo v Kidričevem napadli prvo zmago v letošnjem državnem prvenstvu.