Rokometaši Pomurja so v 16. krogu po razburljivi končnici zasluženo premagali ekipo Alples Železniki, ki je bila pred tekmo samo točko za Pomurjem. V domači dvorani so zmagali 28:27 (18:13).

Prvi polčas so domači rokometaši pokazali odlično igro, predvsem v obrambi. Do 21. minute so skoraj na vsak prejeti zadetek odgovorili z dvema zadetkoma v mreži Alplesa. Tako je bilo v 21. minuti že visokih 13:7. Vse do konca prvega polčasa so domačini držali prednost pet do šest zadetkov. Končni rezultat prvega polčasa je bil 18:13.

Drugi polčas so začeli dokaj mirno in v prvih minutah drugega polčasa držali prednost. Kljub temu, da so v 38. minuti gostje prišli na nevarnih 20:16. Domači trener Potočnjak je tokrat zamenjal vratarja Beleca z Dorotejem Černelo in zadel v polno. Mladi vratar je zaklenil svoja vrata, saj je med 38. in 42. minuto obranil kar pet strelov gostov, tudi eno sedemetrovko.

V 46. minuti so domačini še vedno vodili za pet (24:19), ko so gostje naredili delni izid 0:4 in 11. minut do konca znižali zaostanek samo na zadetek. Pet minut pred koncem pa so celo izenačili in sledila je nervozna končnica. Ko je pri vodstvu domačih v 57. minuti bil še izključen Hameršak, se domačim ni pisalo nič dobrega. Kljub vsemu pa so dve minuti zdržali brez prejetega zadetka. Ko je Gregorec v 59. minuti zadel za 28:26.

Gostje so hitro zadeli. V zadnjo minuto so domači vstopili z golom prednosti in napadom. Trener Potočnjak je v zadnji minuti vzel še zadnjo minuto odmora. Približno 10 sekund pred koncem tekme so domači naredili prekršek v napadu in gostje so krenili v protinapad za izenačenje. Na srečo domačih pa so tudi gostje iz Železnikov naredili prekršek v napadu in veselje gostiteljev se je lahko začelo.

Utrdili tretje mesto

Pomurje se je z zmago utrdilo na tretjem mestu (ima 3 točke prednosti). Do drugega mesta jih ločita samo 2 točki, saj imajo proti drugo uvrščeni Ajdovščini boljši medsebojni izid. V upanju na spodrsljaj Ajdovščine bo potrebno zmagati preostalih 5 tekem. Do konca sezone v Mursko Soboto prihajata Sevnica in Moškanjci-Gorišnica, medtem ko v goste odhajajo k Arcont Radgoni, vodilnemu Mokerc-Igu in Kronosu.

RK Pomurje: Belec Boštjan 10 obr., Černela Dorotej 6 obr., Gregorec Gregor 8, Hameršak Aljaž 6, Štumpf Marko 5, Kozelj Mitja 4 (1/2 iz 7m), Žižek Cvetko Boštjan 3, Hedl Jernej 1, Kozelj Vasja 1, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Černela Domen, Jerič Matija, Šavel Matej, Vajda-Ornik Kevin, Kocan Dorian

RD Alples Železniki: Gartnar Tomaž 7 obr., Kavčič Anže 2 obr., Korošec Jan 7 (0/1 iz 7m), Štremfelj Jernej 6, Resnik Blaž 5, Rant Luka 2 (1/2 iz 7m) , Stojanovič Nejc 2, Kržišnik Rok 1, Žagar Ožbej 1, Žagar Jošt 1, Šmid Tilen 1, Bergant Lenart 1, Kavčič Dejan, Kutin Kristjan, Arman Tine, Božnar David

7metrovke: RK Pomurje 1/2, RD Alples Železniki 1/3

Izključitve: RK Pomurje 6 minut, RD Alples Železniki 6 minut