Mura bo uvodno četrtino prvenstva sklenila na četrtem mestu, pet točk za vodilnim Koprom ter le dve za obema ljubljanskima prvoligašema. Po Olimpiji je včeraj pred Sobočani pokleknil še Maribor.

Žiga Kous in Jan Gorenc, ki sta z zadetkoma spisala preobrat, sta bila ob znova razigranem Matku Obradoviću osrednja junaka zmage črno-belih, ki so se v Ljudskem vrtu veselili še drugič zapored.

Sobočani so si na majskem gostovanju v štajerski prestolnici priigrali prvi naslov državnega prvaka, z včerajšnjo zmago pa so nadaljevali vzpon na ligaški razpredelnici.

Mura je dobila štiri od zadnjih petih ligaških preizkušenj, še pred Mariborom so pred prekmursko četo pokleknili nogometaši Celja, Radomelj in Olimpije.

Kous izpostavil Obradovića

»Pohvalil bi soigralce, garali smo na težki tekmi. Vemo, da so tekme v Mariboru zelo zahtevne, tudi danes je bilo tako.

V prvih 30 minutah nas je reševal vratar Matko. Po golu smo pričeli igrati svojo igro in na koncu zasluženo zmagali,« je po tesni, a pomembni zmagi dejal Žiga Kous.

Strelec izenačujočega zadetka je tudi zatem pohvalil Matka Obradovića, ki je znova zbral nekaj odličnih posredovanj in z njimi dal vetra v jadro celotnega moštva.

Prekmurci so samozavest okrepili tudi z novim ligaškim skalpom, ki bo pred zgoščenim sporedom preizkušenj dodatnega pomena:

»Vsaka zmaga je pomembna za samozavest ekipe in posameznika. V četrtek smo igrali v enem tekmovanju, zdaj v drugem. Vemo, kakšen je naš cilj, gremo proti njemu, vsaka zmaga pa je izjemno pomembna.«

Odpraviti napake

S Kousom se je strinjal tudi Ante Šimundža, ki je priznal, da je imela njegova zasedba v uvodni tretjini srečanja nekaj težav. Kot je dejal, le-te niso izhajale iz spremenjene postavitve Maribora.

»Ne, to so druge zadeve. Fantje vedo, za kaj gre, smo pa to rešili v slačilnici. Z ekipo smo se pogovorili, a naj ostane v slačilnici, zakaj nismo bili pravi,« pravi soboški strateg.

Tako kot na četrtkovi tekmi z Vitessejem, je Mura znova klonila po golu iz prekinitve. Šimundža poudarja, da se nogometaši zavedajo pomanjkljivosti v igri:

»Vem, da imamo težave, vendar se postavljamo in spreminjamo. Fantje trdo delajo oziroma vedo, za kaj gre.

Ni težava, če te kdo preskoči, res je tudi, da se žoga kdaj nesrečno odbije, vendar znamo v določenem trenutku popustiti. V vsakem primeru je to stvar osredotočenosti, želim pa si, da to čimprej popravimo.«

Po izključitvi Mitrovića so se držali načrta

Kako močno je na razplet dvoboja vplivala izključitev v domačih vrstah? Nemanja Mitrović je tekmo zaključil v 47. minuti, Šimundža pa je po tekmi dejal, da situacije ni videl.

Je pa bil trener Mure zadovoljen z odzivom svojih varovancev po tem dogodku:

»Že ob polčasu smo popravili nekaj stvari, zato je tudi prišlo do izključitve. Res je, da je morda lažje z igralcem več, čeprav so že zmagovala tudi moštva z igralcem manj.

Ekipa se je dobro držala načrta, pazljivi smo bili na protinapade, nekaj smo jih dobro rešili. Ob prevladi je bilo ogromno priložnosti, na srečo pa smo na koncu zadeli iz prekinitve.«

Kakšna je ocena prve četrtine?

Šimundža je bil zadovoljen s tempom in dinamiko igre, ki sicer ni bila na evropski ravni, a vsi v slovenskem nogometu težijo k temu, da bi prišli na ta nivo. Kot pravi, do tega vodi zgolj trdo delo.

Nič drugačen ni niti recept na poti do vrha slovenskega prvenstva. Le-ta trenutno pripada Kopru, ki ima pred Muro s tekmo manj pet točk prednosti, je pa bila zaloga pred devetim krogom še bogatejša.

Precej bližje so ostali konkurenti, Bravo in Olimpija po koncu uvodne četrtine prvenstva bežita le še za dve točki. Štajerskega strokovnjaka veseli dvig rezultatske krivulje:

»Odigrali smo precej več tekem kot konkurenti. Bili smo uspešni tudi na dveh derbijih. Točkovno smo še vedno v stiku z ekipami, ni prevelike razlike do vrha.

To je bila želja po slabšem začetku sezone. Prva četrtina je mimo, čakajo nas še tri, šele takrat bomo potegnili pravo črto.«

Sobočanom so priložnost za nove točke ponuja že v četrtek popoldne, ko bodo gostovali v Sežani. Bodo na Krasu maščevali poraz z začetka sezone?