V prvem krogu Pokala Slovenije so danes igrali štirje prekmurski klubi. Izmed četverice je v drugi krog napredovala le Nafta, ki je zmagoviti gol dosegla v 93. minuti.

V prvi krog Pokala Slovenije je bilo uvrščenih 24 ekip - šest prvoligašev in 18 finalistov pokalnih tekmovanj medobčinskih nogometnih zvez. Evropska četverica - Maribor, Olimpija, Domžale in Mura - bo tekmovanje začela v drugem krogu.

Grad dobro namučil Krčane

Grad je na domačem igrišču gostil ekipo Krškega, ki je še lansko leto nastopalo v prvi slovenski nogometni ligi. Goričancem je odlično kazalo vse do 86. minute. Krčani so sicer povedli v 56. minuti z zadetkom Žabca, a so domači v 76. izenačili, potem ko je Nemanja Stošić izkoristil najstrožjo kazen.

Na žalost Gradu ni uspelo zdržati do konca. Drugoligaš iz Krškega je v samem zaključku tekme z zadetki Žabca v 86. minuti, Dadića v 88. minuti in Čirjaka v 90. minuti prišel do zmage z 1:4.

Odranci izgubili z Aluminijem

Odranci so se pomerili z Aluminijem. Trenutno eno najbolje razpoloženih ekip v prvi slovenski nogometni ligi. Ti so prav danes zabeležili največji nogometni posel v zgodovini kluba, saj so napadalca Luko Štora prodali v nemškega drugoligaša Dynamo Dresden.

Kidričanov to ni preveč zmotilo in so Odrance premagali s 3:1. Za 'cuzeke' je častni zadetek v 64. minuti dosegel Jan Hartman, za Aluminij pa je v 7. minuti zadel Ante Živković, Nikola Leko pa je dodal zadetka v 43. in 73. minuti.

Visok poraz Beltincev znova zaznamoval rdeč karton in enajstmetrovki

Beltinci so se odpravili na povsem drug konec države. Na Obali so se pomerili z drugoligaškim tekmecem Koprom, ki je 'žute' odpravil s šestimi zadetki.

K visokemu porazu sta botrovali tudi dve enajstmetrovki in rdeč karton Boruta Lukača pred drugo enajstmetrovko. Za Koprčane je dve enajstmetrovki realiziral Pomurec Dare Vršič (v 9. in 52. minuti), zadeli so še Željko Tomić v 33. minuti, Luka Badžim v 61. minuti, Darko Mišić v 79. minuti in Rene Šolaja v 87. minuti.

Nafta napredovala z zadetkom v sodnikovem podaljšku

Nafta je edina izmed prekmurskih klubov, ki ji je uspelo napredovanje. Lendavčani so gostovali v Šenčuru in si kožo rešili šele v 93. minuti, ko je zadel Vedran Vinko.