Na Brdu pri Kranju so danes opravili tudi žreb parov druge slovenske nogometne lige.

Druga slovenskega nogometna liga je bila po dvajsetih krogih zaustavljena in naknadno tudi končana. V novi sezoni v njej ne bo Kopra, ki se je uvrstil v prvo ligo, in Dravograda ter Rogaške, ki sta izpadla v tretjo ligo. V drugi rang klubskega nogometa se vračata tretjeligaška prvaka Primorje iz Ajdovščine in Šmartno ob Paki, eno mesto pa je še rezervirano za zmagovalca dvoboja med Gorico in Triglavom. Slednja se bosta na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij pomerila 26.7 in nato še na povratni 30.7, ko bo tudi znana dokončna sestava prve in druge nogometne lige.

Lendavska Nafta je minulo sezono končala na četrtem mestu, Beltinci pa so z dvajsetimi osvojenimi točkami v ravno toliko krogih pristali na dvanajstem mestu.