Danes je bil odigran 21. krog v drugi slovenski nogometni ligi. Beltinci so v gosteh z 2 : 0 premagali Ilirijo, Nafta pa je s 6 : 3 odpravila Ankaran.

Lendavčani so se doma kar dolgo časa mučili z Ankaranom, gostje so namreč v 22. minuti srečanja vodili že z 2 : 0, potem ko sta v polno zadela Aaron Kačinari in Patrik Bordon. Domačini so se po drugem zadetku gostov zbrali in z dvema hitrima zadetkoma izenačili še v prvem polčasu, v polno sta zadela Dino Cvrtila in Vedran Vinko. Gostje so v prvem polčasu ostali zgolj z deseterico, strelec drugega zadetka Bordon je moral v 35. minuti pod predčasno prho.

Toda ne glede na to, da so imeli igralca manj, so nogometaši Ankarana v 63. minuti prišli do novega vodstva, zadel je Admir Musić. Lendavčani so ponovno znali odgovoriti, za 3 : 3 je zadel Vedran Vinko, nato pa so "plavi" vendarle strli odpor žilavih gostov. Za 4 : 3 je najprej zabil Igor Prahić, delo pa sta dokončala Alen Ploj in Bence Grabant.

Beltinci ugnali Ilirijo

Uspešen dan pa je tudi za nogometaši Beltinec. "Žuti" so namreč premagali zadnjeuvrščeno Ilirijo in se od mest, ki vodijo ligo nižje oddaljili za osem točk. Mrežo domačih je v 41. minuti načel Patrik Raduha, zmago pa je v 92. minuti potrdil Jan Kristl.

Beltinci se po 21. krogih nahajajo na devetem mestu s 25-imi osvojenimi točkami, Nafta jih ima enajst več, torej 36. Lendavčani so se povzpeli na četrto mesto, za tretjimi Radomljami zaostajajo za štiri, za drugouvrščenim Bravom pa šest točk, obe ekipi pa imata tekmo manj. Tabor Sežana na prvem mestu Nafti beži za devet točk.