V Biljah so nogometaši Nafte 1903 odigrali deseti krog v drugi slovenski nogometni ligi. Varovanci Franca Fridla še tretjič zapored niso okusili slasti zmage.

Vitanest Bilje - Nafta 1903 2 : 2 (2 : 1)

Frelih 17., Pušnar 37.; Ploj 7., Vinko 87.

Nafta 1903: Raduha, Šeruga, Ploj, Malešević (od 46. Vinko), Novinič, Zeljko, Paku, Matas Nikola (od 79. Oštrek), Cekovski (od 79. Vaš), Cvrtila in Leuštek.

Nogometaši Nafte so še tretjo tekmo zapored remizirali in prvič letos padli na mesto, ki po koncu sezone ne prinaša napredovanja ali kvalifikacij za napredovanje med prvoligaše. Tokrat varovanci Franca Fridla niso uspeli premagati novinca v ligi, Vitanest Bilje.

"Plavi" so srečanje sicer bolje začeli in že v 7. minuti srečanja je Alen Ploj z diagonalnim strelom premagal domačega vratarja. Toda le deset minut kasneje so domači izenačili. Po podaji iz desne je bil pred vrati najvišji David Frelih, ki je žogo z glavo poslal v mrežo. Še pred koncem prvega dela je domačim uspel popolni preobrat, ponovno je prišla podaja iz desne, Matija Pušnar je bil najvišji pred vrati in zadel za 2 : 1. Obe ekipi sta v prvem delu izgubili po enega igralca, pri domačih je bil izključen Pušnar, pri Nafti pa Dino Cvrtila.

Drugi polčas je ponudil veliko zanimivega, v 61. minuti bi Lendavčani lahko izenačili, a so zastreljali enajstmetrovko in ostalo je pri 2 : 1. Domači bi nato lahko srečanje odločili v svojo korist, Nafto pa je v igri obdržal Florijan Raduha. Lendavčanom je na koncu uspelo izenačiti v 87. minuti preko Vedrana Vinka.

Nafta je po seriji tekem brez zmage iz rok izpustila tako prvo, kot drugo mesto, ki ga zdaj zasedata Bravo, ki ima tekmo manj in Tabor Sežana. Lendavčani za obema sicer zaostajajo zgolj za točko, še enkrat več pa se je pokazalo, da bo prvenstvo letos izjemno izenačeno. Za Nafto, ki ima 19 točk za dve točki zaostajajo Radomlje, prav tako s tekmo manj, nato pa imajo kar štiri ekipe po 16 točk. To so Drava, Roltek Dob, Krka in Ankaran.

Beltinci poraženi v Sežani

Beltinci so tokrat gostovali pri Taborju iz Sežane, ki ima letos visoke ambicije, domači so "žute" odpravili s 3 : 0. V Sežani je bilo vsega konec praktično že po prvih 45 minutah, saj so domači vodili že s 3 : 0, v polno je dvakrat meril Dino Stančič, enkrat je zadel Marko Krivičić. Beltinci so z enajstimi osvojenimi točkami na enajstem mestu.