Nogometaši Nafte so v 10. krogu druge slovenske nogometne lige gostovali pri ekipi Vitanest Bilje, srečanje se je končalo z remijem 2 : 2, tekmo pa je zaznamovalo tudi nešportno obnašanje gostujočih navijačev.

Disciplinski sodnik Roman Rogelj je imel s tekmo med Vitanest Bilje in Nafto precej dela. Glavni sodnik srečanja je namreč pokazal dva rdeča kartona, gostujoča navijaška skupina pa je med tekmo na igrišče odvrgla bakle in poskrbela za izdatno kazen svojemu klubu. Domača ekipa bo morala plačati 320 evrov kazni zaradi ssedmih rumenih in enega rdečega kartona, Nafta pa 1050 evrov zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijaške skupine. Celoten zapisnik lahko vidite spodaj

Zaradi nešportnega vedenja več igralcev ekipe VITANEST BILJE - na tekmi so prejeli 7 rumenih in rdeči karton, se na podlagi določil 9/1(3)., 25/1(11)., 26/1. in v povezavi s 13. členom DP, ND BILJE izreče denarna kazen v višini 320 € /z besedo: tristo dvajset evrov/.

Igralec ekipe VITANEST BILJE Matija PUŠNAR je bil izključen v 39. minuti tekme zaradi brezobzirne igre, za kar je prejel drugi rumeni karton, zato se na podlagi določil 9/2(3)., 19/1(1). in 20. člena DP ter v povezavi s točko I.G.2 Splošnih navodil NZS - disciplinska politika organov vodenja lig NZS, igralcu za ta prekršek izreče kazen prepovedi nastopanja na 1 /eni/ prvenstveni tekmi.

Igralec ekipe NAFTA 1903 Dino CVRTILA je bil izključen v 24. minuti tekme zaradi udarjanja s komolcem v predel vratu nasprotnega igralca, ko sta se borila za ugodnejši položaj na igrišču, zato se na podlagi določil 9/2(3)., 19/1(4). in 20. člena DP ter v povezavi s točko I.B.4 Splošnih navodil NZS - disciplinska politika organov vodenja lig NZS, igralcu za ta prekršek izreče kazen prepovedi nastopanja na 3 /treh/ prvenstvenih tekmah.

Zaradi nešportnega in neprimernega vedenja organizirane navijaške skupine oziroma njenih članov – navijači ekipe NAFTA 1903 so v 42. minuti tekme na tribuni prižgali dve bakli, v 81. minuti pa so tri bakle odvrgli na igralno površino, eno pa še minuto kasneje, se na podlagi določil 3/3., 6/1., 9/1(3)., 18., 25/1., 29/1(1). in v povezavi s 13. členom DP, ND LENDAVA 1903 izrečejo denarne kazni v višini 150 evrov za prižiganje bakel na tribuni, 600 evrov za odvržene bakle na igralno površino in 300 evrov zaradi predkaznovanosti (sklepi št. 37/8.8.2018, 42/29.8.2018, 43/5.9.2018, 48/14.9.2018 in 50/19.9.2018), enotna denarna kazen za navedeno kršitev in predkaznovanost pa znaša 1.050 € /z besedo: tisoč petdeset evrov/.