Medtem ko prvoligaške zelenice mirujejo, pa so drugoligaši v polnem pogonu. Danes sta bila na delu tudi oba pomurska predstavnika.

Nogometaši Nafte so pred nekaj več kot 400 gledalci doma gostili Bilje in prišli do zmage z 1 : 0, edini zadetek na srečanju je v 26. minuti dosegel Vedran Vinko. Lendavčani so se s to zmago zavihteli pod sam vrh drugoligaške razpredelnice, saj imajo le točko manj od vodilnih Radomelj, ki pa imajo tekmo manj. Koper s tekmo manj za Lendavčani zaostaja za eno točko, Krško in Gorica pa imata po enakem številu tekem dve točki zaostanka za Nafto.

Na delu so bili tudi nogometaši Klima Tratnjek Beltinci, ki so doma klonili proti ptujski Dravi. Na razmočenem igrišču v Beltincih so gostje pred 350 gledalci povedli v 34. minuti, ko je do odbite žoge v kazenskem prostoru prišel Nermin Haljeta in dosegel svoj četrti zadetek v letošnji sezoni. Domači so iskali izenačenje, a jim to ni uspelo. Gostje so zmago potrdili v 93. minuti tekme, ko je žogo v prazno mrežo poslal Petar Turković. Beltinci so s šestimi osvojenimi točkami trenutno na dvanajstem mestu drugoligaške razpredelnice.