Nogometaši Mure so v Krškem proti zadnjeuvrščeni ekipi Prve lige Telekom Slovenije slavili z 0:3.

Mura in Krško sta se letos pomerila že trikrat, dvakrat so bili boljši Krčani, enkrat so slavili črno-beli. To se je zgodilo na zadnjem medsebojnem srečanju, v 23. krogu PLTS, ko je Mura doma slavila kar s 5 : 0.

Pred črno-belimi je, čeprav se bodo pomerili z zadnjeuvrščeno ekipo prvenstva, zahtevno srečanje. Gostovanja v Krškem namreč Muri ne ležijo, doslej so jih odigrali sedem, ob tem pa štirikrat izgubili in trikrat remizirali. V taboru Mure so prepričani, da jim bo danes uspelo priti do prve gostujoče zmage v Krškem.

V prvi enajsterici Mure je prišlo do kar nekaj sprememb v primerjavi z zadnjo tekmo proti Rudarju. V vratih je poškodovanega Matka Obradovića zamenjal Dean Šafarić, namesto kaznovanega Žige Kousa bo na desni strani obrambe igral Žan Karničnik. Do spremembe je prišlo tudi na sredini igrišča, kjer bo v prvi postavi namesto rahlo načetega Alena Kozarja začel Jon Šporn, v konici napada pa bo Rok Sirk zamenjal Amadeja Maroša. Sprememba pa je tudi na krilu, kjer Luka Bobičanec začenja namesto Tomija Horvata.

Mura je povedla v 24. minuti, po kotu in podaji Luke Bobičanca je z glavo lastno mrežo zadel Marco Da Silva.

V 49. minuti povišanje vodstva Mure, po strelu Bobičanca je odbitek v gol pospravil Rok Sirk.

V 83. minuti je za 0:3 po prostem strelu Bobičanca in odbiti žogi z glavo zadel še Nik Lorbek.