Muraši se v Turčiji na pripravljalni tekmi merijo z ruskim prvoligašem.

Nogometaši Mure so minulo sredo odpotovali v Turčijo, kjer bodo ostali do 1. februarja, v tem času pa bodo odigrali tri pripravljalne tekme.

Minuli petek so na prvi tekmi s 5:1 odpravili srbsko Vojvodino, danes pa jim nasproti stoji Rotor iz Volgograda, ki nastopa v elitni ruski Premier League.

Nazadnje se bodo na pripravah v Turčiji pomerili še z ukrajinskim moštvom FC Vorskla Poltava, in sicer 31. januarja.

Mura tekmo začetnja v naslednji postavi: Zalokar; Karničnik, Travner, Lovrić, Pucko; Kouter, Antolin; Đurak, T. Cipot, Filipović; Maroša.

V ŽIVO:

Vodstvo Mure v 26. minuti. Po predložku Pucka je z glavo zadel Amadej Maroša.

Začetek drugega polčasa z menjavo v vratih Mure. Prvič po poškodbi se med vratnice vrača Matko Obradović.

Razveljavljen zadetek Tia Cipota v 56. minuti zaradi prepovedanega položaja. Ostaja 1:0 za Muro.

60. minuta: Menjava deseterice v igralnem polju. Vstopajo Kous, Maruško, Gorenc, Šturm; Ouro, Horvat, Klepač, Kosi, Štrakl; K. Cipot.

1:1. Izenačenje v 66. minuti. Z glavo je zadel Bayriev.

1:2. Enajstmetrovka za Rotor potem ko je sodnik označil igro z roko Oura v kazenskem prostoru. Zadel je Zhigulov.

88’ Še drugi razveljavljen zadetek Mure. Tokrat so sodniki preprečili slavje Štraklu.

Konec tekme, poraz 1:2.